Byla 2-709-824/2014
Dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Diana Navickienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo skolininko UAB „Ekspresus“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą, prašydamas taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti UAB „Ekspresus“ grynųjų pinigų areštą uždraudžiant antstolei areštuoti grynuosius pinigus. Prašymas grindžiamas tuo, kad 2014-04-08 antstolė Vida Daugirdienė turto aprašu Nr. S-140004856 areštavo UAB „Ekspresus“ grynuosius pinigus, kai tuo tarpu 2014-04-01 Kretingos rajono apylinkės teismo nutartimi civilinėje byloje Nr. L2-653-824/2014 pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, t.y. areštavo skolininkui UAB „Ekspresus, į.k. 302758616, priklausantį kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą bei pinigines lėšas, esančias bankų sąskaitose ar kitose kredito įstaigų sąskaitose, neviršijant 40001,61 Lt sumos, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, tačiau iš sąskaitose esančių piniginių lėšų skolininkui leidžiant atlikti pinigines operacijas, susijusias su privalomųjų įmokų mokėjimu valstybės ir savivaldybės biudžetams bei atsiskaityti su kreditoriumi, taip pat nedraudžiama disponuoti piniginėmis lėšomis, viršijančiomis prašomą išieškoti sumą.

3Prašymas taikyti laikinąsias apsaugos priemones atsisakytina priimti.

4CPK 137 str. 2 d. 2 p. nustatyta, jog teismas atsisako priimti ieškinį (skundą, pareiškimą), jeigu jis neteismingas tam teismui. Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamos teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga.

5Iš CPK 510 str. 2 d. nuostatos turinio matyti, jog skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pateikiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio, kurio veiksmai skundžiami kontoros buveinė CPK 510 str. 2 d. Jei skundą teikiantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių taip pat pateikia apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Antstolės Vidos Daugirdienės kontora yra N. Uosto g. 8A-28, Klaipėdos m., t.y. Klaipėdos miesto apylinkės teismo veiklos teritorijoje. Iš Lietuvos antstolių rūmų internetinio puslapio www.antstoliai.lt matyti, kad antstolės Vidos Daugirdienės kontoros veiklos teritorija apima Klaipėdos, Palangos miestų, Klaipėdos ir Kretingos rajonų apylinkių teismų veiklos teritoriją. Antstolės Vidos Daugirdienės kontoros buveinė yra N. Uosto g. 8A-28, Klaipėdos m. Įstatymų leidėjas pakeisdamas CPK nuostatas dėl antstolio veiksmų teisminės kontrolės siekė, kad antstolio procesinę veiklą kontroliuotų tik apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė, teisėjas ir visi skundai dėl antstolio procesinių veiksmų teisėtumo bei pagrįstumų būtų nagrinėjami apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Esant nurodytoms aplinkybėms, konstatuotina, kad pareiškėjas su skundu dėl antstolės Vidos Daugirdienės veiksmų ir prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones pareiškėjas gali kreiptis į Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

6Dėl nurodytų aplinkybių, nustačius, jos ši byla Kretingos rajono apylinkės teismui neteisminga, prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 2 p., 5 p.).

7Vadovaudamasis CPK 137 str. , 290-291 str. , 510 str., teismas,-

Nutarė

8atsisakyti priimti pareiškėjo UAB „Ekspresus“ atstovaujamo advokato T. Š. prašymą dėl antstolės veiksmų taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Kretingos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai