Byla N2-14306-328/2012
Dėl teismo įpareigojimo globėjams sudaryti sąlygas jų globotiniams bendrauti su vaikų artimais giminaičiais

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Dalė Žukauskienė, civilinėje byloje pagal pareiškėjos Klaipėdos vaikų globos namai „Rytas“ pareiškimo suinteresuotiems asmenims N. S., V. S., V. V., išvadą teikiančiai institucijai - Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos socialinio departamento vaikų teisių apsaugos skyriui dėl teismo įpareigojimo globėjams sudaryti sąlygas jų globotiniams bendrauti su vaikų artimais giminaičiais,

Nustatė

2pareiškėja kreipėsi į teismą, prašydama įpareigoti globėjus sudaryti sąlygas broliams ir seserims bendrauti tarpusavyje ir nustatyti bendarvimo tvarką.

32012-10-15, 2012-10-26 nutartimis pareiškėjai buvo nustatytas terminas pašalinti nutartyse nurodytus trūkumus, tai yra išaiškinta, kad šio pobūdžio ginčai sprendžiami teismine ginčo teisenos tvarka tik po to, kai buvo taikyta išankstinė ginčo sprendimo procedūra ir giminaičiams nevykdant vaikų teisių apsaugos institucijos nurodymų, galima kreiptis į teismą.

4Byloje nepateikti įrodymai , kad pareiškėja per nurodytą terminą trūkumus pašalino, todėl pareiškimas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115 straipsnio 3 dalies).

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290, 291 straipsniais,

Nutarė

6pareiškėjos Klaipėdos vaikų globos namai „Rytas“ pareiškimą dėl teismo įpareigojimo globėjams sudaryti sąlygas jų globotiniams bendrauti su vaikų artimais giminaičiais, laikyti nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiems asmenims.

7Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai