Byla e2-2836-804/2019
Dėl žalos atlyginimo

1Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėjas Ričardas Prašmuntas, sekretoriaujant R. Š., dalyvaujant atsakovo K. Z. atstovei advokato padėjėjai R. V.,

2viešame teismo posėdyje nagrinėdamas civilinę bylą pagal ieškovo BUAB „Revipa“ ieškinį atsakovui K. Z. dėl žalos atlyginimo.

3Teismas

Nustatė

4į teismo posėdį neatvyko ieškovo atstovas. Apie teismo posėdžio laiką ir vietą šalims pranešta įstatymo nustatyta tvarka – per EPP sistemą. Teismui ieškovo atstovo nedalyvavimo priežastys nėra žinomos. Ieškovas neprašė nagrinėti bylą jo atstovui nedalyvaujant.

5Atsakovo atstovė prašė ieškinį palikti nenagrinėtu.

6Ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

7CPK 7 straipsnio 2 dalis nustato dalyvaujantiems asmenims pareigą rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu, rūpestingai ir laiku, atsižvelgiant į proceso eigą, pateikti teismui argumentus ir įrodymus, kurias grindžiami jų reikalavimai. Be to, jeigu duomenų apie šalių neatvykimo priežastis nėra arba jeigu jos į teismo posėdį neatvyksta be svarbių priežasčių ir jeigu nė iš vienos jų negauta prašymo nagrinėti bylą jiems nedalyvaujant, teismas ieškinį palieka nenagrinėtą (CPK 246 str. 4 d.).

8Iš teismų LITEKO sistemos matyti, jog ieškovo atstovui šaukimas į posėdį išsiųstas 2019-06-04. Ieškovo atstovas prie bylos per EPP sistemą buvo prisijungęs 2019-06-11 12.20 val., todėl apie paskirtą posėdžio laiką ieškovui buvo žinoma.

9Kadangi ieškovas apie atstovo neatvykimo į teismo posėdį priežastis teismo neinformavo, todėl konstatuoti, kad jos į teismo posėdį neatvyko dėl svarbių priežasčių, nėra pagrindo. Taip pat byloje gautas atsakovo atstovės prašymas ieškinį palikti nenagrinėtu.

10Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes ieškinys paliekamas nenagrinėtu.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 3 str. 6 d., 246 str. 1 d., 4 d., 296 str. 1 d. 12., teismas

Nutarė

12ieškinį palikti nenagrinėtu.

13Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus atskiruoju skundu.

Proceso dalyviai