Byla e2-3139-794/2020
Dėl žalos atlyginimo, trečiasis asmuo, nepareiškiantis savarankiškų reikalavimų, BUAB „Timber construction group“, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Vaclovas Paulikas,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovų (pareiškėjų) bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Timber construction group“ kreditorių uždarosios akcinės bendrovės (toliau - UAB) „Dignalita“ ir A. M. ieškinio atsakovams UAB „Tigesta“ ir UAB „Colemont draudimo brokeris“ dėl žalos atlyginimo, trečiasis asmuo, nepareiškiantis savarankiškų reikalavimų, BUAB „Timber construction group“, priėmimo klausimą.

3Teismas

Nustatė

41.

5Ieškovai (ieškinyje nurodyti kaip pareiškėjai) A. M. ir UAB „Dignalita“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu atsakovams UAB „Tigesta“ ir UADB „Colemont draudimo brokeris“, prašydami priteisti iš atsakovų BUAB „Timber construction group“ naudai 90.174,89 EUR žalos atlyginimą ir 6 procentų dydžio procesines palūkanas.

62.

7Vilniaus apygardos teismo 2020 m. balandžio 27 d. nutartimi ieškovams nustatytas 7 dienų terminas, skaičiuojamas nuo šios nutarties kopijos įteikimo dienos, nustatytiems procesinio dokumento trūkumams pašalinti.

83.

9Ieškovams minėtos nutarties kopija įteikta tinkamai per EPP CPK 175-1 straipsnyje nustatyta tvarka. Ieškovams nutartimi buvo išaiškinta, kad per teismo nustatytą terminą neįvykdžius nutarties, ieškinys teismo nutartimi bus grąžintas ieškovui.

10Ieškinys laikytinas nepaduotu

114.

12Ieškovai per teismo nustatytą terminą procesinio dokumento trūkumų nepašalino, nenurodė priežasčių dėl ko negalėjo būti įvykdyta teismo nutartis, nepateikė prašymo dėl termino pratęsimo, todėl ieškinys laikytinas nepaduotu ir turi būti grąžintas jį padavusiam asmeniui (CPK 115 straipsnio 3 dalis).

135.

14Teismas pažymi, jog teisę kreiptis į teismą užtikrina Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 straipsnis, garantuojantis visiems asmenims teisę į teisminę gynybą, taip pat CPK 5 straipsnis, garantuojantis kiekvienam suinteresuotam asmeniui teisę įstatymo nustatyta tvarka kreiptis į teismą. Tačiau teisminės gynybos prieinamumas yra siejamas su galimybe kreiptis į teismą įstatymo nustatyta tvarka, todėl šalies pateiktas dokumentas turi atitikti procesinio dokumento turinio ir formos įstatymo keliamiems reikalavimams. Asmenimis, negalintiems patiems surašyti dokumento, užtikrinama teisė naudotis advokato pagalba. Negalintiems pasisamdyti advokato, garantuojama valstybės apmokama teisinė pagalba įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka (CPK 20 straipsnis).

156.

16Ieškovui išaiškintina, kad tai neužkerta kelio vėl kreiptis į teismą, jeigu yra pašalintos aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 115 str.).

17Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115 straipsniu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

18ieškinį laikyti nepaduotu ir su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

19Išaiškinti ieškovams, kad tai neužkerta kelio vėl kreiptis į teismą, jeigu yra pašalintos aplinkybės, kliudžiusios priimti procesinį dokumentą.

20Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai