Byla 2-20268-192/2014
Dėl veiksmų pripažinimo neteisėtais ir sutarties tęstinumo fakto pripažinimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Milda Remeikienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės VšĮ ( - ) ieškinys atsakovei BUAB „( - )“ dėl veiksmų pripažinimo neteisėtais ir sutarties tęstinumo fakto pripažinimo,

Nustatė

2teisme gautas ieškovės VšĮ ( - ) ieškinys atsakovei BUAB „( - )“ dėl veiksmų pripažinimo neteisėtais ir sutarties tęstinumo fakto pripažinimo.

3Ieškinys atsisakytinas priimti.

4Vadovaujantis LR CPK 137 str. 2 d. 5 p. teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu teismo žinioje yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu.

5Patikrinus teismų informacinėje sistemoje „Liteko“ nustatyta, kad Kauno apylinkės teisme ieškovas yra pareiškęs ieškinį atsakovei BUAB „( - )“ dėl sutarties pripažinimo nepasibaigusia, kuriuo prašo 2010-01-05 jungtinės veiklos sutartį, sudarytą tarp VšĮ „( - )“ ir UAB „( - )“ (su visais jos pakeitimais ir papildymais), pripažinti nepasibaigusia (civ. bylos Nr. 2-17983-945/2014). Teismas atsisakė priimti ieškovo ieškinį, tačiau nutartis nėra įteisėjusi, kadangi apskųsta Kauno apygardos teismui (civ. bylos Nr. 2S-2100-413/2014), atskirojo skundo nagrinėjimas paskirtas 2014 m. spalio 2 d. 15.00 val. rašytinio proceso tvarka.

6Esant nurodytoms aplinkybėms konstatuotina, kad Kauno apylinkės teismo žinioje jau yra byla dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu, todėl ieškinys atsisakytinas priimti (LR CPK 137 str. 2 d. 5 p.). Ieškovei tuo pačiu išaiškintina, kad ji neteisingai interpretuoja LR CPK 83 str. nuostatas. Vadovaujantis LR CPK 83 str. 8 ir 9 d. nuo žyminio mokesčio mokėjimo yra atleista įmonė (įstaiga), kuriai iškelta bankroto, bei ieškovai ir turtinius reikalavimus pareiškiantys asmenys – bankroto bylose, tuo tarpu ieškovė nėra bankrutuojantis asmuo, o ieškinio reikalavimas dėl sutarties pripažinimo galiojančia yra pateiktas ne bankroto byloje, todėl už pareikštą reikalavimą ieškovė privalo sumokėti žyminį mokestį (LR CPK 80 str. 1 d. 3 p.).

7Taip pat pažymėtina, kad reikalavimas dėl bankroto administratoriaus veiksmų apskundimo teismingas Kauno apygardos teismui. Iš teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų nustatyta, kad analogišką reikalavimą dėl BUAB „( - )“, atstovaujamos bankroto administratoriaus UAB „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras“, sprendimo dėl patalpų atlaisvinimo, kurio pagrindu reikalaujama, kad VšĮ „( - )“ atlaisvintų pagal 2010-01-05 Jungtinės veiklos sutartį (su visais pakeitimais ir papildymais) VšĮ „( - )“ perduotą nekilnojamąjį turtą, įformintą 2014-03-05 Pranešimu Nr. 03-5932 „Dėl jungtinės veiklos sutarties, pripažinimo neteisėtu jau yra nagrinėjamas Kauno apygardos teisme civilinės bylos Nr. 2-2307-657/2014, kurioje ieškovas VšĮ ( - ) yra įtrauktas trečiuoju asmeniu ir turi teisę teikti bylą nagrinėjančiam teismui visus paaiškinimus ir įrodymus, turinčius reikšmės bylai bei pareikšti savarankiškus reikalavimus dėl ginčo dalyko. Atkreiptinas dėmesys, kad šioje byloje yra pritaikytos ir laikinosios apsaugos priemonės, kuriomis iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo dienos uždrausta BUAB „( - )“, atstovaujamai administratoriaus UAB „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras“, bet kokiu būdu trukdyti VšĮ „( - )“ naudotis pagal 2010-01-05 sudarytą Jungtinės veiklos sutartį (su visais pakeitimais ir papildymais) VšĮ „( - )“ perduotu nekilnojamuoju turtu.

8Esant nurodytoms aplinkybėms, ieškinį atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

9Pažymėtina, kad teismas už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis gali paskirti dalyvaujančiam byloje asmeniui iki dvidešimt tūkstančių litų baudą (LR CPK 95 str. 2 d.).

10Vadovaudamasi LR CPK 137 str. 2 d. 5 p., 290 - 291 str., teisėja,

Nutarė

11atsisakyti priimti VšĮ ( - ) ieškinį atsakovei BUAB „( - )“ dėl veiksmų pripažinimo neteisėtais ir sutarties tęstinumo fakto pripažinimo

12Kartu su nutarties kopija ieškovui grąžinti ieškinį ir jo priedus, išskyrus ieškinio kopiją, registruotą teisme.

13Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai