Byla e2-13729-871/2017
Dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Renata Beinoravičienė, rašytinio proceso tvarka spęsdama ieškovo UAB “Viršuliškių būstas” ieškinio atsakovei V.S. dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas UAB “Viršuliškių būstas” kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovei V.S. dėl 1042,28 Eur skolos, 5 procentų dydžio metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

3Ieškinį priimti atsisakytina.

4Civilinio proceso šalys turi turėti esminę savybę – civilinį procesinį veiksnumą, t.y. galėjimą įgyvendinti savo teises teisme (CPK 38 str. 1 d.). Tam, kad asmuo galėtų įgyvendinti teises ir pareigas, jis turi turėti civilinių teisių ir pareigų, t.y. turi būti teisnus. Fizinio asmens civilinis teisnumas atsiranda asmens gimimo momentu ir išnyksta jam mirus (CK 2.2. str. 1 d.). Tik teisnus ir veiksnus asmuo yra civilinių procesinių santykių subjektas. Pasibaigus teisnumui, asmuo praranda ir galimybę įgyvendinti savo teises. Gyventojų registro tarnybos duomenimis nustatyta, kad atsakovė V.S. mirė 2015-08-30. Taigi ieškovas reiškia ieškinį mirusiam asmeniui. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, ieškovo pateiktas ieškinys asmeniui, neturinčiam civilinio veiksnumo ir teisnumo, t.y. mirusiam, yra nenagrinėtinas teisme (CPK 137 str. 2 d. 1 p.).

5Ieškovui grąžinamas sumokėtas žyminis mokestis.

6Vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 1 p., 290-292 str., teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti ieškovo UAB “Viršuliškių būstas” ieškinį atsakovei V.S. dėl skolos priteisimo.

8Grąžinti ieškovui UAB “Viršuliškių būstas” 23 EUR žyminio mokesčio, sumokėto už ieškinį dėl skolos priteisimo iš atsakovės V.S..

9Išaiškinti ieškovui, kad atsisakymas priimti ieškinį neužkerta kelio įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą su ieškiniu mirusio asmens teisių perėmėjams dėl skolos priteisimo.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai