Byla 2-1760-223/2015
Dėl skolos priteisimo, išnagrinėjusi ieškovės pareiškimą dėl atsisakymo nuo ieškinio

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Birutė Mėlinauskienė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės „Buities rojus“ ir partneriai UAB ieškinį atsakovei I. A. dėl skolos priteisimo, išnagrinėjusi ieškovės pareiškimą dėl atsisakymo nuo ieškinio,

Nustatė

2Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartimi 2015-02-11 buvo priimtas ieškovės „Buities rojus“ ir partneriai UAB ieškinys atsakovei I. A. dėl 28,09 Eur skolos, 28 Eur delspinigių, 5 procentų metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

32015-03-02 teisme gautas ieškovės „Buities rojus“ ir partneriai UAB pareiškimas, kuriuo ieškovė atsisako nuo pareikšto ieškinio. Nurodė, kad atsisakymo nuo ieškinio pasekmės yra žinomos.

4CPK 140 straipsnio 3 dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Teismas neturi pagrindo nepriimti ieškovės atsisakymo nuo ieškinio, nes šis ieškovės veiksmas neprieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ir viešajam interesui, nepažeidžia šalių teisių ir teisėtų interesų (CPK 42 str. 2 d.). Todėl ieškovės atsisakymas nuo ieškinio priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 4 punktas).

5Procesinių dokumentų įteikimo išlaidos valstybei nepriteistinos (CPK 96 str. 6 d.).

6Vadovaudamasis LR CPK 293 str. 4 p. str., teismas

Nutarė

7Priimti ieškovės „Buities rojus“ ir partneriai UAB atsisakymą nuo ieškinio ir civilinę bylą Nr. 2-1760-223/2015 pagal „Buities rojus“ ir partneriai UAB ieškinį atsakovei I. A. dėl 28,09 Eur skolos, 28 Eur delspinigių, 5 procentų metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, nutraukti.

8Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (LR CPK 294 straipsnio 2 dalis).

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, paduodant skundą Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai