Byla B2-2988-567/2017
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovų R. G. ir K. R. ieškinį atsakovui UAB „Verslo rizikos valdymas“ dėl bankroto bylos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Neringa Švedienė, sekretoriaujant Robertai Valkauskienei,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo BUAB „Verslo rizikos valdymas“ bankroto administratoriaus A. S. prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovų R. G. ir K. R. ieškinį atsakovui UAB „Verslo rizikos valdymas“ dėl bankroto bylos.

3Teismas

Nustatė

42016 m. birželio 2 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismas nutarė iškelti bankroto bylą UAB „Verslo rizikos valdymas“ (j.a.k. 302503462), paskirti įmonės bankroto administratoriumi A. S. (sąrašo eilės Nr. B-FA290).

52016 m. rugpjūčio 25 d. nutartimi teismas nutarė patvirtinti įmonės administravimo išlaidų sąmatą.

62016 m. rugpjūčio 25 d. nutartimi teismas nutarė patvirtinti įmonės kreditorių sąrašą.

72016 m. lapkričio 25 d. nutartimi teismas Nutarė

  • Pripažinti BUAB „Verslo rizikos valdymas“ bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto;
  • Pavesti įmonės likvidavimo procedūrą vykdyti bankroto administratoriui A. S.;
  • Patvirtinti BUAB „Verslo rizikos valdymas“ kreditorių reikalavimų sąrašą.

82017 m. kovo 1 d., 2017 m. rugsėjo 6 d. nutartimis teismas nutarė patvirtinti patikslintą kreditorių sąrašą.

9BUAB „Verslo rizikos valdymas“ bankroto administratorius A. S. pateikė prašymą dėl įmonės pabaigos. Nurodė, kad buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros ir gauta Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažyma.

10Prašymas dėl įmonės pabaigos pripažinimo tenkintinas. Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi nustatyta, kad po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Apie teismo posėdį dėl įmonės pabaigos kreditoriams pranešta tinkamai. Įmonės bankroto administratorius pateikė teismui Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2017 m. balandžio 25 d. pažymą, kad agentūra neturi duomenų, kad Bankrutavusioje UAB „Verslo rizikos valdymas“ yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Teismas daro išvadą, kad įmonė neturi realizuotino turto, todėl negali atsiskaityti su kreditoriais, pareiškusiais reikalavimus. Įmonė savo veiklą baigė ir pripažintina jos pabaiga (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, 263 straipsniu, 268 straipsniu, 270 straipsniu, teismas

Nutarė

12Pripažinti UAB „Verslo rizikos valdymas“ (j.a.k. 302503462) pabaigą.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai