Byla B2-1026-163/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Alona Romanovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės UAB „Noble Group“ ieškinio priėmimo klausimą, civilinėje byloje, iškeltoje pagal ieškovės UAB „Noble Group“ pareiškimą atsakovei R. M. individualiai įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė UAB „Noble Group“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti atsakovei R. M. IĮ bankroto bylą.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4ĮBĮ 6 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta, kad teikiant pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, turi būti pridėti įrodymai, kad kreditorius apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo pranešė įmonei raštu. Nurodyto pranešimo kopija turi būti pridėta prie pareiškimo.

5Ieškovas prie pareiškimo pridėjo įstatymo reikalavimus atitinkančio pranešimo kopiją ir duomenis apie tai, kad procesiniai dokumentai atsakovui buvo siunčiami adresu Skerdėjų 10, Klaipėda, tačiau neįteikti ir 2012-12-12 grąžinti siuntėjui, kadangi gavėjas nerastas.

6VĮ Registrų centras duomenimis R. M. IĮ buveinė randasi adresu Kretingos g.90-2 Klaipėda, o ne Skerdėjų g. 10, Klaipėda, todėl pranešimas dėl bankroto bylos iškėlimo turėjo būti siunčiamas bendrovės buveinės adresu. Pareiškime ieškovas nurodo, kad 2012-12-12 pranešimą su procesiniais dokumentais išsiuntė atsakovo vieninteliam akcininkui adresu Kretingos g. 90-2, Klaipėda, tačiau nepridėjo tai patvirtinančių įrodymų.

7Esant nurodytoms aplinkybėms darytina išvada, kad ieškovas nesilaikė įstatymu nustatytos išankstinio ginčų sprendimo tvarkos, t.y. ieškovas neįvykdė ĮBĮ 6 straipsnio 1 ir 2 dalies reikalavimų, todėl atsisakytina priimti ieškovės pareiškimą (CPK 137 str. 2 d. 3 p.)

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais,

Nutarė

9ieškovės UAB „Noble Group“ pareiškimą atsakovei R. M. individualiai įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

10Išaiškinti, kad ieškovė turi teisę su pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo R. M. IĮ kreiptis į Klaipėdos apygardos teismą pateikus įrodymus, kad R. M. IĮ išsiųstas pranešimas buveinės adresu Kretingos g. 90-2.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai