Byla 2-7596-435/2013
Dėl skolos priteisimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Rūta Rimkevičienė, sekretoriaujant Kristinai Rimašauskienei, viešame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Autokurtas“ ieškinį atsakovui UAB „Jujūra“ dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašė priteisti iš UAB „Jujūra“ 1659,68 Lt skolos už pateiktas prekes bei suteiktas paslaugas, 112,90 Lt delspinigių, 72,00 Lt žyminį mokestį.

3Ieškovo UAB „Autokurtas“ atstovas į teismo posėdį neatvyko, apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką yra pranešta (b.l. 33).

4Atsakovo UAB „Jujūra“ atstovas į teismo posėdį neatvyko, apie posėdžio vietą ir laiką pranešta 2013-08-23 viešo paskelbimo būdu (paskelbta specialiame interneto tinklalapyje www.teismai.lt) (b.l. 41).

5Ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

6LR CPK 296 str. 1 d. 6 p. numato, kad teismas pareiškimą palieka nenagrinėtą, jeigu abi šalys, neprašiusios nagrinėti bylą jų nesant, neatvyko be svarbių priežasčių. Taigi CPK 296 str. 1 d. 6 p. nurodyto ieškinio palikimo pagrindo taikymas tiesiogiai susijęs su šalių neatvykimo į teismo posėdį padariniais išdėstytais CPK 246 straipsnyje. CPK 246 str. nurodyta, kad bylos nagrinėjimas gali būti atidėtas ieškovo (atsakovo) arba jo atstovo prašymu, jeigu jis iki teismo posėdžio pradžios pateikia dokumentus, pateisinančius savo neatvykimą, ir teismas neatvykimo priežastis pripažįsta svarbiomis (atostogos, komandiruotė, kitoks užimtumas ir kiti panašūs atvejai nelaikomi svarbiomis priežastimis, taip pat svarbiomis priežastimis paprastai nelaikomas neatvykimas dėl ligos ir atstovo užimtumas kitose bylose).

7Į teismo posėdį neatvyko ieškovo UAB „Autokurtas“ ir atsakovo UAB „Jujūra“ atstovai, kuriems apie posėdžio vietą ir laiką žinoma, iki teismo posėdžio pradžios nebuvo gautas nei ieškovo, nei atsakovo prašymas, pateisinantis jų neatvykimą į teismo posėdį.

8Į teismo posėdį neatvykus ieškovo ir atsakovo atstovams, kuriems apie teismo posėdžio laiką ir vietą pranešta tinkamai, ir iki teismo posėdžio pradžios teismui nepateikus prašymo atidėti bylos nagrinėjimą, ieškinys paliktinas nenagrinėtu (CPK 246 str. 1 d. 6 p.).

9Ieškinį palikus nenagrinėtu, iš ieškovo priteistinos išlaidos susijusio su procesinių dokumentų įteikimu valstybės naudai (LR CPK 92 str.).

10Vadovaujantis LR CPK 290 str., 291 str., 296 str. 298 str. teismas

Nutarė

11ieškovo UAB „Autokurtas“ ieškinį atsakovui UAB „Jujūra“ dėl skolos priteisimo, palikti nenagrinėtu.

12Priteisti iš UAB “Autokurtas”, Verslo g. 13, Kumpių k., Kauno r., 17,01 Lt (septyniolika litų 01 ct) išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu. Išieškotojas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos, į. k. 188659752, biudžeto pajamų surenkamoji sąsk. ( - ), ”Swedbank”, AB, b/k 73000, įmokos kodas 5660.

13Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai