Byla 2-600-91/2013
Dėl neveiksniam asmeniui globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo ir kt. reikalavimų

1Viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Suvalkijos socialinės globos namų pareiškimą suinteresuotam juridiniam asmeniui Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriui, dėl neveiksniam asmeniui globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo ir kt. reikalavimų ir,

Nustatė

2Pareiškėjo Suvalkijos socialinės globos namų prašymu dėl V. R., globėjo pakeitimo ir turto administratoriaus paskyrimo. Alytaus rajono apylinkės teismo 2002-09-20 sprendimu civilinėje byloje V. R. globėja buvo paskirta jo motina A. R.. Paskirta globėja A. R. 2012 m. lapkričio 8 d. mirė. Todėl būtina neveiksniam asmeniui V. R. pakeisti globėją ir paskirti turto administratorių. Neveiksnus V. R. nuolat gyvena Suvalkijos socialinės globos namuose, jo gyvenimo sąlygos yra geros, juo visapusiškai rūpinamasi. Apie kitus V. R. artimus giminaičius duomenų nėra. Taip pat iš artimų giminių, kad kas norėtų globoti neveiksnų Virginijų Ražanauską nenustatyta. Pareiškėjo Suvalkijos socialinės globos namų administracija sutinka, kad pareiškėjas būtų paskirtas globėju ir turto administratoriumi.

3Suinteresuoto juridinio asmens Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento socialinės paramos skyrius atstovė pilnai palaiko pareiškėjo prašymą ir prašo teismą jį visiškai tenkinti.

4Pareiškimas yra pagrįstas ir tenkintinas.

5Nagrinėjant bylą teismo posėdyje, nustatyta, kad 2002-09-20 Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimu V. R. buvo pripažintas neveiksniu ir jo globėju buvo paskirta jo motina A. R.. (b.l. 2). P. V. R. globėja jo motina A. R. 2012 m. lapkričio 8 d. mirė. (b.l. 3). Neveiksniam asmeniui V. R. pastoviai reikalinga kito asmens nuolatinė globa. Tai yra įrodyta ir byloje esama rašytine medžiaga ( b.l. 1,2,3,4,5-8,12,).

6Teismas sprendžia, kad pareiškimas yra visiškai pagrįstas ir tenkintinas.

7Pareiškėjo Suvalkijos socialinių globos namų nuolatinis gyventojas V. R. dėl sunkaus protinio atsilikimo negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių, ginti teisėtų interesų bei vykdyti savo pareigų, jam būtina nuolatinė kito asmens globa, prašoma paskirti globėju Suvalkijos socialinės globos namų administraciją, kuri tinkamai prižiūri globos būtiną savo gyventoją Virginijų Ražanauską, iki šiol, jokių kliūčių paskirti juos globėju ir turto administratoriumi teismas nenustatė.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 3.277 str. 1 d., taip pat Lietuvos Respublikos CPK 443 ir 507 str.str., teismas

Nutarė

9Pareiškimą tenkinti visiškai.

10Paskirti V. R., asmens kodas – ( - ) gyv. P. K. g. ( - ), nuolatiniu globėju ir jo turto administratoriumi Suvalkijos socialinės globos namų administraciją, juridinio asmens kodas 190796758, buveinės adresas P. K. g. ( - )

11Panaikinti 2002-09-20 Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimu paskirtą V. R., asmens kodas ( - ) paskirtą globėją jo motiną A. R., asmens kodas ( - ) jai 2012 m. lapkričio 8 d. mirus.

12Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai