Byla 2-11520-889/2011
Dėl vykdymo išlaidų priteisimo iš (skolininko) A. D., (išieškotojas) Klaipėdos a. VPK KPB

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Milda Valiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos antstolės V. V. pareiškimą dėl vykdymo išlaidų priteisimo iš (skolininko) A. D., (išieškotojas) Klaipėdos a. VPK KPB,

Nustatė

2pareiškėja antstolė V. V. pareiškimu kreipėsi į teismą, prašydama priteisti iš skolininko A. D. 292 Lt vykdymo išlaidų. Nurodo, kad antstolės kontoroje yra užvesta vykdomoji byla Nr. ( - ) pagal Klaipėdos a. VPK KPB nutarimą Nr. ( - ), dėl 110 Lt išieškojimo iš A. D., išieškotojo Klaipėdos a. VPK KPB naudai. 2011-06-09 skolininkui buvo pasiūlyta sumokėti vykdymo išlaidas per 5 dienas, tačiau per jų nurodytą terminą nesumokėjo.

3Pareiškimas dėl vykdymo išlaidų priteisimo nagrinėjamas nepranešus proceso dalyviams (CPK 593 str. 3 d.).

4Pareiškimas tenkintinas.

5Civilinio proceso kodekso 611 straipsnis numato, kad jeigu po antstolio pasiūlymo skolininkui dėl vykdymo išlaidų sumokėjimo, skolininkas jų nesumoka, antstolis kreipiasi į teismą dėl jų priteisimo (Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr.1R-352 patvirtintos Sprendimų vykdymo instrukcijos aktualios redakcijos 52 straipsnis).

6Nustatyta, kad antstolė V. V., vykdė Klaipėdos a. VPK KPB nutarimą Nr. ( - ), dėl 110 Lt išieškojimo iš A. D. ,išieškotojo Klaipėdos a. VPK KPB naudai. Antstolė užbaigė vykdomąją bylą ir 2011-06-07 surašė siūlymą, kuriuo nustatė skolininkui 5 dienų terminą nuo siūlymo gavimo dienos sumokėti 292 Lt vykdymo išlaidas. Skolininkas per nustatytą terminą vykdymo išlaidų nesumokėjo.

7Skolininkui per antstolės pasiūlytą terminą turi sumokėti visas vykdymo išlaidas, o jų nesumokėjus – šias išlaidas priteisia teismas. Skolininkui 2011-04-06 išsiųstas siūlymas sumokėti vykdymo išlaidas(CPK 604 str.). Byloje nėra duomenų, kad skolininkas vykdymo išlaidas ar jų dalį būtų pervedęs į antstolės depozitinę sąskaitą. Antstolės prašomas priteisti 292 Lt vykdymo išlaidų dydis paskaičiuotas pagal atliktų vykdymo veiksmų kiekį ir Sprendimo vykdymo instrukcijoje nustatytus tokių vykdymo veiksmų įkainius, indeksuotas neviršijant vykdomojo dokumento įvykdymo metu nustatyto ketvirčio vartojimo kainų indekso (vykd. b. l . 19). Konstatuotina, kad antstolės pareiškimas dėl 292 Lt vykdymo išlaidų priteisimo iš skolininko yra pagrįstas ir tenkintinas (CPK 610, 611 str.).

8Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-291, 593 straipsniais, teismas

Nutarė

9pareiškimą tenkinti.

10Priteisti iš skolininko A. D., 292 Lt vykdymo išlaidų antstolei V. V.

11Nutarčiai įsiteisėjus, grąžinti antstolei V. V. vykdomąją bylą Nr. ( - ).

12Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, atskirąjį skundą padavus Klaipėdos miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai