Byla 2-5010-570/2012
Dėl santuokos nutraukimo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo jiems priteisimo, rašytinio proceso tvarka

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Neveckienė, išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovės K. P. ieškinį atsakovui R. P., institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Marijampolės savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl santuokos nutraukimo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo jiems priteisimo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Ieškovė K. P. ieškiniu prašė nutraukti tarp jos ir atsakovo R. P. 2009-09-16 sudarytą santuoką dėl atsakovo kaltės, nustatyti nepilnamečių vaikų K. P., gim. ( - ) ir E. P., gim. ( - ) gyvenamąją vietą su motina, priteisti vaikams K. ir E. materialinį išlaikymą iš atsakovo periodinėmis išmokomis po 250 Lt kas mėnesį kiekvienam vaikui bei susidariusį 18 000 Lt išlaikymo įsiskolinimą, nustatant jai uzufrukto teisę į vaikams skirtas lėšas. Ieškinyje nurodė, kad kreditorių neturi. Tačiau 2012-12-06 parengiamajame posėdyje paaiškėjo, kad atsakovas turi kreditorių, t.y. turi atlyginti nusikaltimu padarytą žalą E. G. bei atlyginti Valstybinei ligonių kasai padarytus nuostolius. Be to, ieškovė nereikalauja priteisti iš atsakovo materialinio išlaikymo vienam iš atsakovo vaikų, t.y. A. P., gim. ( - ), teigia, kad atsakovas nėra šio vaiko biologinis tėvas, ketina nuginčyti šio vaiko tėvystę įstatymų nustatyta tvarka.

3Todėl teismas 2012-12-06 nutartimi ieškovei nustatė 14 dienų terminą nuo nutarties priėmimo dienos trūkumams šalinti - ieškiniui patikslinti, nurodant duomenis apie visus atsakovo vaikus ir suformuluojant reikalavimą dėl visų vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo, pateikti duomenis apie sutuoktinių kreditorius, nurodant kaip bus vykdomos prievolės po santuokos nutraukimo, juos apie santuokos nutraukimą informuoti ir kt.

4Tačiau teismo nustatytu terminu ieškovė trūkumų nepašalino, termino trūkumams šalinti pratęsti neprašė, todėl K. P. ieškinys atsakovui R. P. ir institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Marijampolės savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl santuokos nutraukimo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo jiems priteisimo paliktinas nenagrinėtu. (LR CPK 296 str. 1 d. 11p.)

5Vadovaudamasis LR CPK 296 str. 1 d. 7, 11 p. , teismas

Nutarė

6Ieškovei K. P. nustatytu laiku, t.y. iki 2012 m. gruodžio 21 d. nepašalinus ieškinio trūkumų, jį palikti nenagrinėtu.

7Ieškovei išaiškinti, jog pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas ieškinį palikti nenagrinėtą, suinteresuotas asmuo turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu (pareiškimu) bendra tvarka.

8Nutarties kopiją siųsti šalims ir institucijai, teikiančiai išvadą byloje – Marijampolės savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui.

9Nutartis per 7 d. nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai