Byla 2-319-496/2012
Dėl tėvystės nuginčijimo

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Valčiukienė, sekretoriaujant Ritai Valantiejienei, dalyvaujant ieškovei G. P., atsakovui S. P., trečiajam asmeniui A. B., institucijos, duodančios išvadą byloje - Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovui Alfonsui Penikui,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės G. P. ieškinį atsakovui S. P., trečiajam asmeniui A. B., su institucija, duodančia išvadą byloje, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi dėl tėvystės nuginčijimo ir

Nustatė

3Ieškovė G. P. ieškiniu prašo panaikinti įrašą G. P., a.k( - ) gimusios 2010m. sausio 02 dieną, gimimo įraše, kad jos tėvas yra S. P., a.k( - )

4Ieškovė ieškinį prašo tenkinti, nurodo, kad su atsakovu S. P. iki šiol nėra nutraukusi santuokos, tačiau kartu negyvena nuo 2009 metų pradžios, nuo tų pačių metų kovo mėnesio ji pradėjo gyventi kartu su A. B., balandžio mėn. pradėjo lauktis vaiko ir 2010m. sausio 02d. gimė dukra Gabrielė. Ieškovė nurodė, kad S. P. yra įrašytas tėvu į G. P. gimimo liudijimą dėl to, kad ji nėra nutraukusi santuokos. Gabrielei gimimo liudijimas yra išduotas pagal jos vienos prašymą.

5Atsakovas S. P. ieškinį pripažįsta visiškai (CPK 140str.2d.). Jis patvirtino ieškovės teiginius, kad jie su G. P. gyvena atskirai nuo 2009 metų pradžios, nuo to laiko visiškai su ja nebendravo. Jis žino, kad G. P., išėjusi iš jo namų, iš karto pradėjo gyventi kartu su A. B.. Apie tai, kad G. P. laukėsi ir pagimdė dukrą Gabrielę jis sužinojo jau po Gabrielės gimimo. Įregistruojant vaiko gimimą, jis nedalyvavo. Prašo panaikinti įrašą, kad jis yra G. P. tėvas.

6Trečiasis asmuo A. B. sutinka su ieškiniu, nurodo, kad jis yra įsitikinęs, kad yra biologinis G. P. tėvas, nes jam gyvenant kartu su G. P., ji pradėjo lauktis vaikelio, tuo metu ieškovė visiškai nebendravo su savo sutuoktiniu S. P.. Ateityje jis kreipsis į Civilinės metrikacijos skyrių dėl tėvystės pripažinimo.

7Institucijos, duodančios išvadą byloje - Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovas su ieškiniu sutinka, neteisingo įrašo apie tėvą panaikinimas atitinka vaiko interesus, nes panaikinus šį įrašą, bus galima įrašyti teisingus duomenis.

8Ieškinys tenkintinas visiškai.

9Iš gimimo liudijimo (l.5) matyti, kad 2010m. sausio 2 dieną gimė G. P., kurios mama G. P., tėvu įrašytas S. P.. Iš šalių paaiškinimų matyti, kad G. P. gimė S. P. ir G. P. esant santuokoje, kuri buvo sudaryta 1997m. balandžio 12 dieną. Kelmės rajono savivaldybės administracijos Archyvo ir civilinės metrikacijos skyriuje išduotame 2010-01-20 dienos gimimo įraše (l.23) nurodyta, kad G. P. gimimo liudijimas buvo išduotas pagal pareiškėjos G. P. prašymą, remiantis 1997-04-12 santuokos sudarymo įrašu, S. P. asmens tapatybės kortelė nepateikta.

10Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.140 str.2d. numato, kad kai vaikas gimsta praėjus ne daugiau kaip trims šimtams dienų nuo gyvenimo skyrium pradžios arba po santuokos pripažinimo negaliojančia ar santuokos nutraukimo, ar po vyro mirties, kaip vaiko tėvas pripažįstamas buvęs vaiko motinos sutuoktinis. Remiantis šiuo straipsniu G. P. gimusios dukros Gabrielės tėvu buvo įrašytas jos sutuoktinis S. P..

11Pagal Lietuvos Respublikos CK 3.150 str. 1 d. vaikui gimus tėvams esant santuokoje nuginčyti tėvystę galima tik įrodžius, kad asmuo negali būti vaiko tėvas.

12Iš ieškovės G. P., atsakovo S. P., trečiojo asmens A. B. paaiškinimų matyti, kad atsakovas S. P. negali būti G. P. tėvas, nes beveik vienerius metus iki Gabrielės gimimo G. P. negyveno su sutuoktiniu S. P. ir su juo visiškai nebendravo, o gyveno faktinėje šeimoje su trečiuoju asmeniu A. B.. Šis pripažįsta esąs G. P. tėvas ir nori, kad vaiko kilmės dokumentuose būtų įrašyti teisingi duomenys apie Gabrielės tėvystę, t.y, kad jis yra Gabrielės tėvas, jis nori suteikti jai savo pavardę.

13Atsakovui visiškai pripažįstant ieškinį (CPK 140str.2d.) ir esant trečiojo asmens pareiškimui apie tėvystės pripažinimą, papildomų įrodymų nereikalaujama, ieškinys dėl tėvystės nuginčijimo pripažįstamas pagrįstu ir yra tenkinamas.

14Ieškovė G. P. neprašo priteisti jai iš atsakovo bylinėjimosi išlaidų.

15Iš atsakovo S. P. yra priteistinos valstybei išlaidos, susijusios su procesiniu dokumentų įteikimu (l. 1) – 20,55 Lt.

16Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 268 str., 270 str., 307 str. teismas

Nutarė

17Ieškinį tenkinti.

18Panaikinti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus gimimo metrikų knygos 2010 m. sausio 20 d. įrašo Nr. 14 dalį apie tai, kad G. P., a/k ( - ) tėvas yra S. P., a/k ( - )

19Priteisti iš S. P., a/k ( - ) 20,55 Lt (dvidešimt litų 55ct.) pašto išlaidų valstybei, sumokant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr.LT247300010112394300, esančią AB „Swedbank“, įmokos kodu 5660.

20Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Valčiukienė, sekretoriaujant... 2. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės... 3. Ieškovė G. P. ieškiniu prašo panaikinti įrašą G. P., a.k( - )... 4. Ieškovė ieškinį prašo tenkinti, nurodo, kad su atsakovu S. P. iki šiol... 5. Atsakovas S. P. ieškinį pripažįsta visiškai (CPK 140str.2d.). Jis... 6. Trečiasis asmuo A. B. sutinka su ieškiniu, nurodo, kad jis yra įsitikinęs,... 7. Institucijos, duodančios išvadą byloje - Kelmės rajono savivaldybės... 8. Ieškinys tenkintinas visiškai.... 9. Iš gimimo liudijimo (l.5) matyti, kad 2010m. sausio 2 dieną gimė G. P.,... 10. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.140 str.2d. numato, kad kai vaikas... 11. Pagal Lietuvos Respublikos CK 3.150 str. 1 d. vaikui gimus tėvams esant... 12. Iš ieškovės G. P., atsakovo S. P., trečiojo asmens A. B. paaiškinimų... 13. Atsakovui visiškai pripažįstant ieškinį (CPK 140str.2d.) ir esant... 14. Ieškovė G. P. neprašo priteisti jai iš atsakovo bylinėjimosi išlaidų.... 15. Iš atsakovo S. P. yra priteistinos valstybei išlaidos, susijusios su... 16. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 268 str., 270 str., 307 str.... 17. Ieškinį tenkinti.... 18. Panaikinti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos... 19. Priteisti iš S. P., a/k ( - ) 20,55 Lt (dvidešimt litų 55ct.) pašto... 20. Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui...