Byla A2.9.-281-434/2012
Dėl iš namų pabėgo dukra, negali paaiškinti, nes ji taip elgiasi ne pirmą kartą. Nemano, kad netinkamai rūpinasi dukra

1Su ATPK 272 str. susipažinau:

2Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Nida Solovjovienė, išnagrinėjusi K. Š. (a.k. ( - ) gim. ( - ), 8 klasių išsilavinimo, išsiskyrusio, nedirbančio, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą, institucija surašiusi protokolą – Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK,

Nustatė

32012-03-30 d., nenustatytą valandą iš savo namų, esančių ( - ), pabėgo nepilnametė K. Š. dukra I. Š., gim. ( - ), nes namuose buvo girtaujama. Kadangi tėvas neužtikrino ir nesaugojo vaiko nuo neigiamos socialinės aplinkos, jis pažeidė 1996-03-14 d. Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo Nr. I-1234 43, str. ir padarė pažeidimą, numatytą LR ATPK 1813 str. 1 d.

4Administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens paaiškinimu, tą vakarą namuose niekas negėrė, o kodėl iš namų pabėgo dukra, negali paaiškinti, nes ji taip elgiasi ne pirmą kartą. Nemano, kad netinkamai rūpinasi dukra.

5K. Š. kaltę dėl šio pažeidimo įrodo visa bylos rašytinė medžiaga: protokolas, Biržų rajono PK pareigūnų tarnybiniai pranešimai, N. J. paaiškinimas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus raštas ir paties administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens paaiškinimas protokole. Visų šių įrodymų visumos pakanka jo kaltei dėl padaryto pažeidimo pagrįsti. Teismas atmeta jo paaiškinimus teismui, kadangi jie prieštarauja visiems kitiems byloje surinktiems įrodymams.

6K. Š. atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

7Skiriant nuobaudą atsižvelgiama ir į padaryto pažeidimo pobūdį, jo padarymo aplinkybes, K. Š. asmenybę – nedirba, augina keturis nepilnamečius vaikus, šeima nuo 2003 m. įrašyta į socialinės rizikos šeimų apskaitą dėl girtavimo, šeimai teikiamos socialinės paslaugos, yra baustas dėl viešosios tvarkos pažeidimų.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 283-284 str., teismas

Nutarė

9K. Š. nubausti pagal LR ATPK 1813 str. 1 d. įspėjimu.

10Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Biržų rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai