Byla B2-603-124/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Schmidt Contract“, dalyvaujant tretiesiems asmenims be savarankiškų reikalavimų UAB „Transekspedicija“ ir UAB „Principo reikalas“

1Šiaulių apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėja Laisvė Aleknavičienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Schmidt Contract“, dalyvaujant tretiesiems asmenims be savarankiškų reikalavimų UAB „Transekspedicija“ ir UAB „Principo reikalas“,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas atsakovui UAB „Schmidt Contract“ iškelti bankroto bylą. Teisme ieškovo pareiškimas priimtas, atsakovui išsiųsti pareiškimo ir priedų kopijos. Atsakovas įpareigotas Šiaulių apygardos teismui pateikti atsiliepimą į ieškinį. Byla paskirta nagrinėti rašytinio proceso tvarka 2014 m. vasario 17 d. 15 val.

32014 m. vasario 7 d. teisme gautas ieškovo - kreditoriaus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus prašymas dėl ieškinio atsisakymo. Ieškovas prašyme nurodė, kad atsisako ieškinio civilinėje byloje, jam yra žinomos visos atsisakymo nuo ieškinio teisinės pasekmės.

42014 m. vasario 13 d. gautas atsakovo UAB „Schmidt Contract“ advokato prašymas priimti ieškovo atsisakymą nuo ieškinio. Prašyme nurodė, kad atsakovas iš dalies patenkino ieškovo reikalavimus ir susitarė dėl likusių reikalavimų patenkinimo tvarkos.

52014 m. vasario 14 d. ieškovas informavo teismą, kad atsakovas UAB „Schmidt Contract“ 2014-02-04 sumokėjo 10 000 Lt, o likusią skolos dalį – 82 539,76 Lt atsakovas pasižadėjo sumokėti per dviejų metų laikotarpį.

6LR CPK 140 straipsnio 1 dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridedamas prie bylos, o žodinis pareiškimas įrašomas į teismo posėdžio protokolą. Teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir nutraukia bylą. Rašytiniame pareiškime dėl ieškinio atsisakymo turi būti nurodyta, kad asmeniui yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės.

7Atsižvelgiant į byloje esančius duomenis, ieškovo poziciją dėl ieškinio atsisakymo, atsisakymas nuo pareikšto ieškinio priimtinas, civilinė byla nutrauktina (LR CPK 140 straipsnio1 dalis, 293 straipsnio1dalies 4 punktas).

8Ieškovui atsisakius ieškinio, tretieji asmenys be savarankiškų reikalavimų UAB „Transekspedicija“ ir UAB „Principo reikalas“, atskiru ieškiniu gali kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Schmidt Contract“.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktu, 294 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

10Priimti ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus ieškinio atsisakymą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Schmidt Contract“.

11Civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Schmidt Contract“ nutraukti.

12Panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas atsakovo turtui Šiaulių apygardos teismo 2014 m. vasario 6 d. nutartimi.

13Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui.

Proceso dalyviai
Ryšiai