Byla 2-5817-577/2013
Dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja J. M., rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo BUAB „Eskalada Ecabt“, atstovaujamo administratoriaus UAB „Toplit“, ieškinio atsakovams A. K., N. F., D. F. dėl žalos atlyginimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2BUAB „Eskalada Ecabt“, atstovaujama administratoriaus UAB „Toplit“, kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams A. K., N. F., D. F. dėl žalos atlyginimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Administratorius nurodo, kad įmonės vadovai iki šiol nėra perdavę administratoriui jokio įmonės turto ir dokumentų, o iš 2009-12-31 balanso matyti, kad įmonės turtas sudarė 3 584 400 Lt, todėl prašo iš atsakovų, kaip buvusių įmonės vadovų, solidariai priteisti minėtą sumą.

3Vilniaus apygardos teismo 2013 m. spalio 21 d. nutartimi ieškovui buvo nustatytas terminas ieškinio trūkumams pašalinti. Ieškovas buvo įpareigotas patikslinti aplinkybes ir pateikti teismui papildomus įrodymus, kuriais remiantis yra prašoma iš atsakovų priteisti būtent 3 584 400 Lt sumą. Taip pat ieškovas buvo įpareigotas pateikti atsakovams, kurie yra ne Lietuvos Respublikos piliečiai, ieškinio ir jo priedų vertimus. Iš bylos medžiagos matyti, kad minėta nutartis ieškovui pasirašytinai buvo įteikta 2013-10-28

4Nei iki Vilniaus apygardos teismo 2013 m. spalio 21 d. nutartyje nustatyto termino, nei vėliau ieškovas nepašalino minėtoje nutartyje nurodytų ieškinio trūkumų.

5Taigi pagal civilinio proceso taisykles, kai procesiniai dokumentai neatitinka jų formai ir turiniui keliamų reikalavimų, teismas priima nutartį trūkumams pašalinti, o jeigu į teismą besikreipiantis asmuo pagal teismo nurodymus ir nustatytu terminu nepašalina trūkumų, procesinis dokumentas laikomas nepaduotu ir teismo nutartimi grąžinamas jį padavusiam asmeniui (CPK 115 str. 2 d., 3 d.).

6Vadovaudamasis LR CPK 115 str., 138 str., 290-291 str. teismas

Nutarė

7ieškovo BUAB „Eskalada Ecabt“, atstovaujamo administratoriaus UAB „Toplit“, ieškinį atsakovams A. K., N. F., D. F. dėl žalos atlyginimo laikyti nepaduotu ir grąžinti.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai