Byla A2.2.-800-927/2016
Dėl jam skirtina minimali sankcijoje už padarytą pažeidimą numatyta nuobauda

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėja Jolanta Bagdonienė, sekretoriaujant Daivai Ašmianienei, vertėjaujant Alicijai Stančinskai, dalyvaujant J. K., išnagrinėjusi J. K. (J. K., a. k. ( - ) gim. 1986-01-14, Lietuvos Respublikos piliečio, bausto administracine tvarka, gyv. Vilniaus r., Antežerių k., Ežero g. 34, nedirbančio, darbo biržoje neregistruoto, administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

2J. K. 2016 m. balandžio 24 d., 15.52 val. Vilniaus r., Antežerių k., Žalioji g. 22A, iš UAB ,,Palink“ parduotuvės ,,Iki“ pavogė vieną šokolado ,,Milka“ plytelę, kurios vertė 1,14 Eur,

3t. y. įvykdė smulkų svetimo turto pagrobimą vagystės būdu ir tuo padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 50 str.

4Pažeidimas įrodytas: J. K. paaiškinimu pažeidimo tyrimo metu ir teisme, kad pripažįsta padaręs pažeidimą, gailisi; administracinio teisės pažeidimo protokolu; tarnybiniais pranešimais; parduotuvės administracijos pareiškimu, kurie patvirtina, kad J. K. buvo sulaikytas parduotuvėje ,,Iki“ tuo metu, kai nešėsi šokoladą, kurio vertė 1,14 eurų, pro kasas, už jas nesumokėjęs. Apsaugos darbuotojas jį sulaikė, buvo iškviesta policija, o prekės grąžintos į prekybą.

5J. K. prisipažino padaręs pažeidimą, gailisi ir tai lengvina jo atsakomybę, o ją sunkinančių aplinkybių nėra.

6Skiriant nuobaudą atsižvelgta į padaryto administracinio teisės pažeidimo pobūdį, jo padarymo aplinkybes, pažeidėjo asmenybę ir turtinę padėtį, kuris administracine tvarka baustas 1 kartą, į tai, kad yra jo atsakomybę viena lengvinanti aplinkybė ir nėra sunkinančių, todėl jam skirtina minimali sankcijoje už padarytą pažeidimą numatyta nuobauda.

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ( - ) str. 1 d. 1 p.,

Nutarė

8J. K. (J. K.) pripažinti kaltu, padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 50 str. ir skirti 86 (aštuoniasdešimt šešių) Eur baudą.

9Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

10Išaiškinti pažeidėjui, kad bauda turi būti sumokėta per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos, į AB banką „Swedbank”, Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą Nr. ( - ), kodas 73000, įmokos kodas 1001. Pildant įmokos kvitą, jame būtina nurodyti nutarimo, kuriuo paskirta bauda, datą, numerį ir ROIK 16057300945.

Proceso dalyviai