Byla e2-3295-329/2017
Dėl gyvenamosios patalpos nuomos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo iš gyvenamosios patalpos, nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Šeškuvienė,

2sekretoriaujant Eglei Valinčienei,

3šalims nedalyvaujant,

4viešame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės Marijampolės savivaldybės ieškinį atsakovei J. D., tretiesiems asmenims uždarajai akcinei bendrovei „Marijampolės butų ūkis“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Litesko“ filialui „Marijampolės šiluma“ dėl gyvenamosios patalpos nuomos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo iš gyvenamosios patalpos, nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos.

5Teismas

Nustatė

6Ieškovė prašė nutraukti 2012 m. gruodžio 10 d. gyvenamosios patalpos nuomos sutartį Nr. 29-619-(2.8) sudarytą tarp UAB „Marijampolės butų ūkis“ ir J. D., asmens kodas ( - ) gyvenančios ( - ) bei iškeldinti atsakovę, nesuteikiant kitos gyvenamosios patalpos.

72017 m. spalio 20 d. teisme gautas ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriuo ieškovė prašo priimti ieškinio atsisakymą ir bylą nutraukti, kadangi J. D. paskyrus ilgalaikę socialinę globą, ji apgyvendinta VšĮ Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro globos namuose. Patvirtina, kad jai yra žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės.

8Prašymas tenkintinas.

9Ieškovė turi teisę padidinti (sumažinti) reikalavimus ar atsisakyti nuo jų (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau–CPK) 42 straipsnis). Vadovaujantis CPK 140 straipsnio 1 dalimi, bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Teismas bylą nutraukia, jeigu ieškovas atsisakė ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė (CPK 293 straipsnio 4 punktas). Kadangi ieškovės teismui pateiktas ieškinio atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms, viešajam interesui, šalių teisių bei interesų nepažeidžia, ieškovei žinomos ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo pasekmės (CPK 42 straipsnio 1–2 dalys, 294 straipsnio 2 dalis), todėl ieškovės ieškinio atsisakymas priimamas ir civilinė byla nutraukiama.

10Ieškovei išaiškinama, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 straipsnio 2 dalis).

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 4 punktu, 295 straipsniu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

12Prašymą tenkinti.

13Priimti ieškovės Marijampolės savivaldybės atsisakymą nuo ieškinio ir civilinę bylą Nr. e2-3295-329/2017 nutraukti.

14Išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

15Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo jos priėmimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai