Byla 2-524-901/2014
Dėl darbo sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir su darbo santykiais susijusių sumų priteisimo, padarytos neturtinės žalos atlyginimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Laura Karmazaitė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo R. R. ieškinį atsakovui UAB „Omnitel“ dėl darbo sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir su darbo santykiais susijusių sumų priteisimo, padarytos neturtinės žalos atlyginimo, ir

Nustatė

22014-01-17 po pirmojo parengiamojo teismo posėdžio teisme gautas šalių prašymas patvirtinti 2014-01-17 šalių sudarytą taikos sutartį, nes šalys ginčą išsprendė taikiai. Prašoma taikos sutartį patvirtinti rašytinio proceso tvarka, civilinę bylą nutraukti.

3Prašymas tenkintinas.

4Teisme priimtas nagrinėjimui ieškovo R. R. ieškinys, kuriuo ieškovas prašo teismą pripažinti ieškovo atleidimą iš darbo UAB „Omnitel“ neteisėtu, panaikinti įsakymą dėl atleidimo, priteisti ieškovui vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo iki teismo sprendimo įsigaliojimo, 6 proc. metinės įstatymines palūkanas nuo priteistos sumos nuo kreipimosi į teismą iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 10 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo ir bylinėjimosi išlaidas. 2014-01-17 vykusio pirmojo parengiamojo teismo posėdžio metu ieškovas savo reikalavimus palaikė, patikslindamas, kad pripažinus jo atleidimą iš darbo UAB „Omnitel“ neteisėtu, prašoma jį grąžinti į ankstesnes pareigas ar kitas pareigas atitinkančias jo kvalifikaciją.

5Šalys ginčą išsprendė taikiai ir prašo patvirtinti taikos sutartį, civilinę bylą nutraukti, nes atsisako viena kitos atžvilgiu bet kokių pretenzijų ir reikalavimų, išskyrus reikalavimą vykdyti taikos sutartį. Teisė sudaryti taikos sutartį šalims numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau CK) 42 str. ir šalys bet kurioje proceso stadijoje gali bylą baigti taikos sutartimi (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau CPK) 140 str. 3 d.). Teismo vertinimu pateikta taikos sutartis neprieštarauja įstatymų reikalavimams, šalys sutartyje patvirtino, kad joms žinomos bylos nutraukimo šiuo pagrindu pasekmės, t.y. kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, sutartis atitinka šalių interesus, todėl yra tvirtintina, o civilinė byla nutrauktina (CPK 140 str. 3 d., 293 str. 5 p., 294 str. 2 d.).

6Šalys taikos sutartyje susitarė, kad jų turėtos atstovavimo išlaidos lieka šalims (Sutarties 5 p.). Kadangi šalys nutarė bylą baigti taikos sutartimi jau po pirmojo parengiamojo teismo posėdžio, vadovaujantis teisingumo ir sąžiningumo principais iš atsakovo valstybei nėra priteistinas žyminis mokestis (jo 25 proc.), nuo kurio mokėjimo ieškovas buvo atleistas (CPK 93 str., 94 str.). Atsižve

7Valstybės biudžetui 5,81 Lt procesinių dokumentų siuntimo išlaidų suma iš šalių nepriteistina, nes ji laikytina mažesne nei minimali valstybei priteistina (10 Lt) bylinėjimosi išlaidų suma (CPK 88 str. 1 d. 3 p., 96 str. 6 d., LR Teisingumo ministro ir LR Finansų ministro 2011-11-07 įsakymas Nr. 1R-261/1K-355 „Dėl minimalios valstybei priteistinos bylinėjimosi išlaidų sumos nustatymo“).

8Vadovaudamasis CPK 87 str. 2 d., 140 str. 3 d., 293 str. 5 p., 294-295 str. teismas

Nutarė

9Patvirtinti ieškovo R. R., a.k. ( - ) ir atsakovo UAB „Omnitel“, į.k. 110305282, atstovaujamo advokatės L. A. (2008-10-29 atstovavimo sutartis su priedais), 2014 m. sausio 17 d. sudarytą taikos sutartį šiomis sąlygomis :

  1. Ieškovas patvirtina, kad atsisako visų savo pareikštų ieškininių reikalavimų Atsakovo
atžvilgiu.
  1. Šalys pareiškia bei patvirtina, kad viena kitai neturi ir ateityje neturės jokių ieškinių, pretenzijų ir/ar reikalavimų, susijusių su šioje civilinėje byloje Ieškovų pareikštu ieškiniu.
  2. Šalys susitaria, kad Atsakovas UAB „Omnitel" įsipareigoja sumokėti ieškovui R. R. 10 000 Lt kompensaciją per 5 (penkias) darbo dienas nuo teismo nutarties patvirtinti šią taikos sutartį įsiteisėjimo dienos, o Ieškovas atsisako visų savo ieškinyje pareikštų reikalavimų.
  3. Taikos sutartimi visiškai išsprendžiami tarp Šalių kilę ginčai šioje civilinėje byloje.
  4. Šalys susitaria, kad kiekviena Šalis prisiima savo patirtas bylinėjimosi išlaidas ir dėl jų viena kitai pretenzijų neturi.
  5. Visas teismo išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu, Šalys atlygina lygiomis dalimis.
  1. Šalys konstatuoja, kad Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 294 str. straipsnio turinys ir teisinės pasekmės dėl taikos sutarties sudarymo, kurią teismas patvirtina, yra žinomos t.y. kad sudarius taikos sutartį ir teismui ją patvirtinus, teismas bylą nutraukia, ir vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu negalima. Sudaryta taikos sutartis ir jos turinys neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui, bei nepažeidžia kieno nors teisių ir/ar įstatymo saugomų interesų.

10Civilinę bylą Nr. 2-524-901/2014 nutraukti.

11Atšaukti 2014 m. vasario 7 d. 10.00 val. turėsiantį vykti parengiamąjį teismo posėdį.

12Išsiųsti nutarties kopijas šalims ir jų atstovams.

13Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai