Byla B2-454-755/2018
Dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

1Panevėžio apygardos teismo teisėjas Eigirdas Činka rašytinio proceso tvarka rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės ,,Talša“ prašymą atleisti pareiškėją nuo žyminio mokesčio už pareiškimą iškelti bankroto bylą ,

Nustatė

2pareiškėja UAB ,,Talša“ kreipėsi į teismą, prašydama iškelti UAB ,,Nanoprojektai“ bankroto bylą, taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti UAB ,,Nanoprojektai“ priklausantį ilgalaikį ir trumpalaikį turtą bei sustabdyti areštuoto turto pagal vykdomuosius dokumentus realizavimą ir išieškojimą per antstolių kontoras.2018 m. liepos 27 d. prašymu ji prašo atleisti nuo žyminio mokesčio už pareiškimą iškelti bankroto bylą, atsisako reikalavimo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

3Prašymas atleisti pareiškėją nuo žyminio mokesčio teikiant pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atmetamas, pareiškimą priimti atsisakoma.

4Prašymas atleisti pareiškjėą nuo žyminio mokesčio mokėjimo netenkinamas.

5Sutinkamai su CPK 83 straipsnio 3 dalimi, asmuo gali būti atleistas nuo žyminio mokesčio mokėjimo dėl jo turtinės padėties.Pareiškėja savo prašymą vertinimu,jog mokėtinas inicijuojant bankroto bylą žyminis mokestis savo prigimtiimi yra depozitas bei UAB ,,Nanoprojektai“ skolų faktu, kas leidžia spręsti apie šios bendrovės nemokumą.Vienok, pareiškėjos nurodyti argumentai niekaip nesusiję su jos pačios turtine padėtimi kuri, o ne skolininko turtinė padėtis ar pareiškėjos nuomonė dėl žyminio mokesčio prigimties , reikšminga nusprendžiant dėl būtinumo sumokėti žyminį mokestį.Pareiškėja nepateikė jokių įrodymų apie sudėtingą jos pačios turtinę padėtį , nenurodė tokių su pareiškėjos turtine padėtimi susijusių aplinkybių aplinkybių ,kurios leistų nuspręsti apie atleidimo nuo žyminio mokesčio reikalingumą.

6Panevėžio apygardos teismas 2018 m. balandžio 10 d. nutartimi nustatė pareiškėjai iki 2018 m. balandžio 23 d. terminą pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo ir prašymo taikyti laikinąsias apsaugos priemones trūkumams pašalinti – sumokėti 550 Eur žyminį mokestį ir pateikti tai patvirtinantį dokumentą.Lietuvos Apeliacinis teismas 2018 m.liepos 19 d. nutartimi Panevėžio apygardos teismo 2018 m. balandžio 10 d. nutartį paliko nepakeistą, nustatytė pareiškėjai terminą iki 2018 m. rugpjūčio 1 d. įskaitytinai sumokėti 550 Eur žyminį mokestį už pareiškimą dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo ir prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir pateikti pirmosios instancijos teismui sumokėjimo faktą patvirtinančius įrodymus.

7Iki nustatytos datos ir per protingą laikotarpį po jo pareiškėja teismui įrodymų apie 550 Eur dydžio ( jo dalies) žyminio mokesčio sumokėjimą nepateikė, taigi nurodytų pašalinti trūkumų nepašalino ir pareiškimą priimti atsisakoma ( CPK 115 straipsnio 5 dalis).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291,138 ,115 straipsniais, teismas

Nutarė

9atsisakyti priimti pareiškėjos UAB ,,Talša“ pareiškimą iškelti UAB ,,Nanoprojektai“ bankroto bylą, taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

10Ši nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos Apeliaciniam teismui pateikiant skundą per Panevėžio apygardos teismą.

Proceso dalyviai