Byla T-124-840/2011

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Joana Kvaselytė, sekretoriaujant Tatjanai Daugirdienei, dalyvaujant prokurorui Gediminui Milevičiui, Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos atstovui būrio viršininkui R. S., nuteistajam S. M.,

2išnagrinėjo teismo posėdyje Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos teikimą dėl nuteistojo S. M. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos,

Nustatė

3S. M., gim. ( - ), nuteistas 2004-01-05 Vilniaus apygardos teismo pagal Lietuvos Respublikos BK 129 str.2d. 9p. – 13 m. laisvės atėmimo.

4Bausmę atlieka nuo 2003 m. gegužės 12 d.

5Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija pateikė teikimą dėl nuteistojo S. M. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos, atlikus 1/2 dalį bausmės.

6Prokuroras prieštarauja, kad nuteistasis S. M. būtų lygtinai paleistas iš pataisos namų.

7Teikimas atmestinas.

8Bausmių vykdymo kodeksas numato galimybę lygtinai paleisti asmenis, esant įstatyme nustatytoms sąlygoms, bet tai nėra būtinybė. Teismas, spręsdamas, ar lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos nuteistąjį, atsižvelgia, kad yra formaliai įstatyme numatytos sąlygos atliko ½ dalį bausmės, bet atsižvelgia ir į kitas aplinkybes – nuteistojo asmenybę, elgesį bausmės atlikimo metu, padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą bei pobūdį. Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad nuteistasis S. M. per bausmės atlikimo laikotarpį už drausmės pažeidimus baustas 5 kartus, už gerą elgesį, darbą ir dalyvavimą soc.reabilitacijos programose paskatintas 15 kartų, tačiau teismas atsižvelgia ir į tai, kad jis teistas ir bausmę atlieka už labai sunkaus nusikaltimo padarymą, neatlikta bausmės dalis yra labai didelė – 5 m. 2 mėn. 3 d.

9Teismas sprendžia, kad išvadai, jog nuteistąjį galima toliau taisyti neizoliuotą nuo visuomenės nėra pagrindo, todėl teikimas dėl nuteistojo S. M. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos netenkintinas.

10Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 157 str.3d.2p. ir BPK 362str.

Nutarė

11Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos teikimą dėl nuteistojo S. M. lygtinio paleidimo iš pataisos namų, atmesti.

12Nutartis per 5 d. nuo jos paskelbimo, o nuteistajam nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Proceso dalyviai