Byla eB2-653-173/2017
Dėl R. P. įmonės „Delenas“ veiklos pabaigos

1Kauno apygardos teismo teisėjas Leonas Jachimavičius, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutavusios R. P. įmonės „Delenas“ bankroto administratoriaus UAB „Elmeda“ prašymą priimti sprendimą dėl R. P. įmonės „Delenas“ veiklos pabaigos,

Nustatė

2Administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl R. P. įmonės „Delenas“ veiklos pabaigos. Nurodo, kad R. P. įmonės „Delenas“ veiklos nevykdė, mokumas neatstatytas. Įmonės turtas ir dokumentai administratoriui neperduoti, įmonės savininkas su bankroto administratoriumi nebendravo. Priimdamas nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo teismas nustatė, kad įmonė veiklos nevykdo, registruoto nekilnojamojo turto ir transporto priemonių ar kito turto, į kurį būtų galima nukreipti išieškojimus įmonė neturi. Kitokios informacijos neturi ir administratorius. Bankroto proceso metu jokio turto ar piniginių lėšų negautas, todėl ir grąžinto, nurašyto ar perduoto turto nėra. Privalomieji bankroto proceso veiksmai atlikti.

3Prašymas tenkintinas.

4Specialiame interneto tinklapyje 2017-01-02 buvo paskelbta apie teismo posėdžio, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl R. P. įmonės „Delenas“ veiklos pabaigos, laiką ir vietą. Prašymų bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka (CPK 130 str.2d., 235 str. 6 d.).

5Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 16 d. nutartimi IĮ R. P. įmonei „Delenas“ iškelta bankroto byla. 2016 m. liepos 22 d. nutartimi R. P. įmonės „Delenas“ bankroto byloje nuspręsta taikyti supaprastintą bankroto procesą, patvirtintas įmonės kreditorių sąrašas. Kauno apygardos teismo 2016 m. lapkričio 30 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Teismui pateikta Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pažyma, kurioje nurodyta, jog bankrutavusi R. P. įmonės „Delenas“ su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi. Bankroto administratorius nurodė, kad visi privalomieji bankroto proceso veiksmai atlikti. Bankroto administratorius nenustatė įmonės turto. Taip pat bankroto proceso metu negauta jokio turto ar piniginių lėšų, todėl ir grąžinto, nurašyto ar perduoto turto nėra. Taip pat teismui pateiktas likvidacinis balansas, iš kurio matyti, jog turto įmonėje nėra. Iš administratoriaus pateiktų duomenų matyti, jog kreditorių reikalavimams tenkinti lėšų ir turto įmonėje nėra. Likvidavus įmonę liko nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai.

6Esant nurodytoms aplinkybėms yra pagrindas priimti sprendimą dėl bankrutavusios R. P. įmonės „Delenas“ veiklos pabaigos.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu,

Nutarė

8pripažinti IĮ R. P. įmonės „Delenas“ (į.k. 134813887, registracijos adresas Sukilėlių pr. 96-2, Kaunas) veiklą pasibaigusia dėl bankroto.

9Įpareigoti bankroto administratorių atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

10Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai