Byla e2-13311-641/2019
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Rasa Milvydaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB Mano būstas Šiauliai ieškinį atsakovui A. P. dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

21.

3ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 410,99 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo priimti sprendimą už akių, jeigu atsakovas nepateiks atsiliepimo į ieškinį.

42.

5Atsakovas per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį nepateikė, ieškinys su priedais įteiktas tinkamai, 2019 m. lapkričio 12 d. atsakovo darbovietėje, apie atsiliepimo pateikimą ir jo nepateikimo pasekmes pranešta tinkamai (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau tekste – CPK) 123 straipsnio 3 dalis).

63.

7Atlikus formalų procesinį dokumentą pateikusios šalies pateiktų ir nurodytų įrodymų vertinimą (netiriant įrodymų turinio ir vertinant tik teisinį, bet ne faktinį jų pagrįstumą), teismas įsitikino, kad pasitvirtinus byloje esančių įrodymų turiniui būtų pagrindas ieškinį tenkinti visiškai (CPK 285 straipsnio 2 dalis). Ieškovas prašo priimti sprendimą už akių, todėl priimtinas sprendimas už akių. Formaliai įvertinus byloje pateiktus įrodymus, ieškinys pagrįstas ir tenkintinas.

84.

9Bylos duomenimis nustatyta, kad ieškovas UAB Mano būstas Šiauliai (buvęs UAB „Šiaulių būstas“), veikdamas Šiaulių miesto savivaldybės valdybos 2002 m. gegužės 20 d. sprendimo Nr. 141 „Dėl daugiabučio namo patalpų savininkų bendrosios nuosavybės objektų priežiūros administratoriaus patvirtinimo ir skyrimo“ pagrindu, teikia daugiabučio namo, esančio ( - ), butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas. Iš nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo matyti, jog atsakovui A. P. minėtame name nuosavybės teise priklauso butas, esantis ( - ), todėl atsakovui atsirado pareiga išlaikyti daugiabučio namo, esančio ( - ), bendrojo naudojimo objektus – mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už jų priežiūrą. Atsakovas už laikotarpį nuo 2018 m. gegužės 1 d. iki 2019 m. balandžio 30 d. už ieškovo suteiktas paslaugas neatsiskaitė. Ieškovas reikalavimą grindžia skolų valdymo ataskaita, iš kurios matyti, kad atsakovo skola yra 410,99 Eur.

105.

11Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 4.82 straipsnį, butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga. Šio straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Nagrinėjamu atveju byloje nepateikta įrodymų, jog atsakovas su ieškovu atsiskaitė (CPK 178 straipsnis), taip pat atsakovas savo prievolės mokėti mokesčius už bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir suteiktas komunalines paslaugas neginčija (CPK 12 straipsnis). Esant nurodytoms aplinkybėms, iš atsakovo ieškovo naudai priteistina 410,99 Eur skola.

126.

13Už piniginės prievolės įvykdymo termino praleidimą įstatymas numato 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 straipsnis, 6.210 straipsnio 1 dalis). Ieškinys teisme priimtas 2019 m. spalio 18 d., todėl nuo šios dienos ieškovui iš atsakovo priteistinos 5 procentų dydžio metinės procesinės palūkanos už priteistą 410,99 Eur sumą iki visiško teismo sprendimo įvykdymo dienos.

147.

15Teismui visiškai patenkinus ieškinį, iš atsakovo priteistinos šioje byloje patirtos bylinėjimosi išlaidos: ieškovo naudai – 15,00 Eur žyminis mokestis, 0,87 Eur išlaidos už Nekilnojamojo turto registro duomenų paiešką ir peržiūrą, 0,84 Eur išlaidos už Gyventojų registro išrašą, 60,00 Eur išlaidos už teisines paslaugas bei valstybei – 3,92 Eur teismo patirtos procesinių dokumentų siuntimo išlaidos (CPK 88 straipsnio 1 dalies 6 punktas, 93 straipsnio 1 dalis, 96 straipsnio 1 dalis).

16Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 279 straipsnio 2 dalimi, 285 - 287 straipsniais, teismas

Nutarė

17ieškinį tenkinti visiškai.

18Priteisti iš atsakovo A. P., gim. ( - ), ieškovei UAB Mano būstas Šiauliai, juridinio asmens kodas 144619514, 410,99 Eur (keturių šimtų dešimties eurų 99 centų) skolą, 5 (penkių) procentų dydžio metines palūkanas už priteistą 410,99 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2019 m. spalio 18 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas: 15,00 Eur (penkiolikos eurų 00 centų) žyminį mokestį, 0,87 Eur (nulio eurų 87 centų) išlaidas už Nekilnojamojo turto registro duomenų paiešką ir peržiūrą, 0,84 Eur (nulio eurų 84 centų) išlaidas už Gyventojų registro išrašą ir 60,00 Eur (šešiasdešimties eurų 00 centų) išlaidas už suteiktas teisines paslaugas.

19Priteisti iš atsakovo A. P., gim. ( - ), valstybei – 3,92 Eur (trijų eurų 92 centų) teismo patirtas procesinių dokumentų siuntimo išlaidas, sumokant jas į pasirinktą Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (į. k. 188659752) biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą, įmokos kodas 5660.

20Sprendimo už akių patvirtintą kopiją per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos išsiųsti šalims.

21Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Šis terminas gali būti atnaujintas, jeigu teismas pripažįsta, kad jis praleistas dėl svarbių priežasčių. Prašymas atnaujinti praleistą pareiškimo padavimo terminą negali būti paduotas, jeigu praėjo daugiau kaip trys mėnesiai nuo sprendimo už akių priėmimo dienos.

22Ieškovė per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Proceso dalyviai