Byla 2-125-904/2012
Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, trečiasis asmuo VĮ „Registrų centas, išnagrinėjo ieškovo prašymą dėl ieškinio atsiėmimo

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėjas Mantas Ūsas, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui K. S. M. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, trečiasis asmuo VĮ „Registrų centas, išnagrinėjo ieškovo prašymą dėl ieškinio atsiėmimo ir

Nustatė

2ieškovas pareiškė reikalavimą įpareigoti atsakovą per 9 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti savavališkos statybos padarinius ir Statybos įstatyme numatyta tvarka parengti projektinę dokumentaciją ir gauti statybą leidžiančius dokumentus, o neįvykdžius šio reikalavimo per nustatytą terminą, įpareigoti atsakovą savo lėšomis likviduoti savavališkos statybos padarinius – nugriauti gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą, esančius Medsėdžių kaime, Klaipėdos rajone, ir sutvarkyti statybvietę; jei šių įpareigojimų atsakovas neįvykdys, leisti ieškovui pašalinti savavališkos statybos padarinius, išieškant visas patirtas išlaidas iš atsakovo.

3Atsakovas pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad su ieškiniu nesutinka, prašė jį atmesti.

4Trečiasis asmuo pateikė atsiliepimą į ieškinį, kuriame nurodė, kad su ieškiniu nesutinka.

52012-05-15 įvyko parengiamasis teismo posėdis, kurio metu teismas paskyrė kitą parengiamąjį teismo posėdį, kuris numatytas 2012-08-09.

62012-07-16 teisme gautas ieškovo atstovės I. Š. pareiškimas, kuriame nurodė, kad ieškovas atsiima ieškinį, kadangi pagal pasikeitusius teisės aktus atsakovo pastatyti statiniai, dėl kurių savavališkos statybos buvo kreiptasi į teismą, nelaikytini savavališka statyba.

7Atsakovo atstovas advokatas Laimonas Strauka 2012-08-09 dieną, prieš parengiamojo teismo posėdžio pradžią, pateikė prašymą, kuriame nurodė, kad atsakovas su ieškovo prašymu dėl ieškinio atsiėmimo sutinka.

8Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsnio 1 dalis nustato, kad ieškovas turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį iki tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą.

9Įvertinus aplinkybes, kad ieškinio kopija įteikta atsakovui, kuris pateikė atsiliepimą į ieškinį, be to, byloje yra įvykę keli parengiamieji teismo posėdžiai, tačiau iš atsakovo gautas sutikimas dėl ieškinio atsiėmimo, pripažintina, kad yra pagrindas ieškinį palikti nenagrinėtą (Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsnis).

10Atsižvelgiant į tai, kad ieškovas kreipėsi į teismą dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, išlaidos už procesinių dokumentų įteikimą priteistinos iš atsakovo (Lietuvos Respublikos CPK 92 straipsnis, 94 straipsnis).

11Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 139 straipsniu, teismas

Nutarė

12ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovui K. S. M dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo palikti nenagrinėtą.

13Išieškoti iš atsakovo K. S. M, a.k. ( - ) gyv. ( - ), 61,33 Lt (šešiasdešimt vieną Lt 33 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei. Valstybės naudai priteistos išlaidos turi būti sumokėtos į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr.LT24 7300 0101 1239 4300, SWEDBANKAS AB, banko kodas 73000, įmokos kodas 5660. Įmokos mokėjimo kvitą apie sumokėtas pašto išlaidas valstybei yra būtina pateikti teismui.

14Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai