Byla A2.9.-208-649/2011

1Kupiškio rajono apylinkės teismo teisėjas Saulius Vanagas išnagrinėjo J. V. , a. k. (duomenys neskelbtini) gyv. kaime Kupiškio rajone, J. V. dalyvaujant, administracinio teisės pažeidimo bylą, ir

Nustatė

2J. V. 2011-04-18 apie 19 val. 30 min., būdamas savo namuose, esančiuose kaime Kupiškio rajone, būdamas neblaivus ( 3,11 prom. girtumas), savo mažamečio sūnaus K. V. , g. (duomenys neskelbtini) , akivaizdoje, konfliktavo su vaiko motina, buvusia sutuoktine, M. V. – ją gąsdino su kirviu, koneveikė necenzūriniais žodžiais, elgėsi agresyviai, dėl tokio elgesio mažametis sūnus išsigando.

3K. V. yra J. V. sūnus.

4J. V. paaiškino, kad 2011-04-18 buvo neblaivus ir dar namo parsinešė alaus. Su M. V. yra išsituokęs, tačiau gyvena viename name. Jam išgėrus alų tarp jo ir buvusios sutuoktinės kilo konfliktas, kurio metu elgėsi agresyviai, mažametis sūnus išsigando. M. V. dėl vaiko saugumo iškvietė policiją.

5Dėl tokio elgesio J. V. gailisi.

6J. V. kaltė įrodyta prisipažinimu, bylos medžiaga.

7J. V. tinkamai nepanaudojo tėvų valdžios – tėvai privalo tinkamai rūpintis vaikais, juos auklėti savo pavyzdingu elgesiu ir užtikrinti, kad vaikai savo elgesiu nekeltų pavojaus aplinkiniams ir niekam nedarytų žalos. Šiuo atveju toks J. V. elgesys- agresyvus konfliktavimas su vaikų motina mažamečio sūnaus akivaizdoje - laikytinas tėvų valdžios panaudojimu priešingai vaiko interesams ir sudaro LR ATPK 181 straipsnyje numatyto administracinio teisės pažeidimo sudėtį.

8Vadovaudamasis LR ATPK 284 str., 287 str.1 d. 1 p., teisėjas

Nutarė

9J. V. , a. k. (duomenys neskelbtini) nubausti įspėjimu už pažeidimo, numatyto LR ATPK 181 str. 1 d., padarymą.

10Nutarimas per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Proceso dalyviai