Byla 2-12928-944/2013
Dėl nepagrįsto praturtėjimo ar turto gavimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Aušra Barškietytė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės BUAB „Sūduvos investiciniai projektai“ ieškinį atsakovei UAB „Intractus“ trečiajam asmeniui UAB „Artakija“ dėl nepagrįsto praturtėjimo ar turto gavimo, ir

Nustatė

2ieškovė prašė įpareigoti UAB „Intractus“ grąžinti be teisėto pagrindo įgytą turtą – 39 vienetus katilų „JUNKERS ZW 14-2 DH KE“ ieškovei BUAB „Sūduvos investiciniai projektai“.

3Atsisakytina priimti ieškinį.

4Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamo teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga. LR CPK yra numatytos taisyklės, pagal kurias nustatoma konkretaus teismo jurisdikcinė kompetencija. LR CPK 1 str. numatyta, jog civilinės, darbo, šeimos, intelektinės nuosavybės, konkurencijos, bankroto, restruktūrizavimo ir kitos iš privatinių teisinių santykių kylančios bylos nagrinėjamos LR CPK nustatyta tvarka, išskyrus išimtis, kurias numato kiti Lietuvos Respublikos įstatymai. LR Įmonių bankroto įstatymo 14 str. 3 d. numatyta, kad ieškiniai dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir kiti administratoriaus reikalavimai bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės skolininkams nagrinėjami teisme pagal bankrutuojančios įmonės buveinės vietą.

5Nagrinėjamu atveju, ieškovės BUAB „Sūduvos investiciniai projektai“ buveinė yra Kęstučio g. 9, Marijampolėje, ieškinio suma nurodoma 57294,50Lt. Darytina išvada, kad pareikštas ieškinys yra teismingas Marijampolės rajono apylinkės teismui.

6Esant nurodytoms aplinkybėms teismas konstatuoja, kad ieškovės pareikštas ieškinys neteismingas Kauno apylinkės teismui ir negali būti priimtas, todėl jis grąžintinas procesinį dokumentą padavusiam asmeniui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Nurodytina, kad ieškovė turi teisę kreiptis su ieškiniu į apylinkės teismą pagal bankrutuojančios įmonės buveinės vietą (LR CPK 137 str. 3 d.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-291 str., teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovės BUAB „Sūduvos investiciniai projektai“ ieškinį atsakovei UAB „Intractus“ trečiajam asmeniui UAB „Artakija“ dėl nepagrįsto praturtėjimo ar turto gavimo ir jį kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismu per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai