Byla 2VP-167-887/2017
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Agnė Petkevičienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos A. P. prašymą suinteresuotiems asmenims BUAB „Juresita“, J. K. ir R. K. dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese.

3Teismas

Nustatė

4pareiškėja A. P. prašo pakeisti išieškotoją vykdymo procese iš BUAB „Juresita“ į A. P.. Nurodo, kad 2016 m. spalio 19 d. pradinis kreditorius BUAB „Juresita“ perleido naujajam kreditoriui reikalavimo teisę į solidarių atsakovų J. K. ir R. K. skolą pagal Alytaus rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį dokumentą Nr. e2-3350-835/2015.

5Prašymas tenkinamas.

6Vykdymo proceso metu teismui pateikiami pareiškimai nagrinėjami rašytinio proceso tvarka nepranešus suinteresuotiems asmenims, išskyrus atvejus, kai teismas pripažįsta, kad žodinis nagrinėjimas būtinas (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 593 straipsnio 3 dalis). Atsižvelgiant į tai, kad prie prašymo pareiškėja pateikė visus prašymo išsprendimui reikalingus duomenis, pripažintina, kad žodinis prašymo nagrinėjimas nėra būtinas ir prašymas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka, nepranešus suinteresuotiems asmenims.

7CPK 596 straipsnio 1 dalis numato, kad pirmos instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymo numatytais atvejais. Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad Alytaus rajono apylinkės teismas BUAB „Juresita“ išdavė vykdomuosius dokumentus Nr. e2-3350-835/2015 dėl skolos ir delspinigių išieškojimo BUAB „Juresita“ iš solidarių skolininkų J. K. ir R. K.. Reikalavimo teisės perleidimo 2016 m. spalio 19 d. sutartimi Nr. 2016/10/19 pradinis kreditorius BUAB „Juresita“ perleido pareiškėjai reikalavimo teisę į solidarius skolininkus J. K. ir R. K. naujajam kreditoriui A. P.. Atsižvelgiant į tai, kad Reikalavimo perleidimo sutartis yra pagrindas materialinių subjektinių teisių, o atitinkamai ir procesinių teisių vykdymo procese perėmimui, laikoma, kad yra pagrindas pakeisti pradinį išieškotoją BUAB „Juresita“ išieškotoju A. P..

8Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 straipsnio 2 dalis).

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

10prašymą tenkinti.

11Vykdymo procese dėl skolos ir delspinigių išieškojimo iš solidarių skolininkų J. K., a. k. ( - ) ir R. K., a. k. ( - ) pradinį išieškotoją BUAB „Juresita, į. k. 302666452, pakeisti nauju išieškotoju A. P., a. k. ( - ) (vykdomosios bylos Nr. 0133/16/02062, Nr. 0133/16/02063).

12Nutartis per 7 dienas nuo patvirtintos jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai