Byla 2-116-445/2012
Dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjas Dalis Žilionis, sekretoriaujant Reginai Tertelytei, žodinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Alytaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus ieškinį atsakovui V. R. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo, ir

Nustatė

2Ieškovas pateiktu ieškiniu prašo įpareigoti statytoją V. R. per šešis mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis likviduoti savavališkos statybos padarinius – išardyti savavališkai perstatytas, pertvarkytas gyvenamojo namo dalis, esančias ( - ). Šio įpareigojimo statytojui neįvykdžius, suteikti teisę ieškovui atlikti šiuos veiksmus , išieškant iš atsakovo patirtas išlaidas.

32012-02-08 teisme gautas ieškovo pareiškimas dėl paduoto ieškinio atsiėmimo. Pareiškime nurodoma, kad 2011-12-19 Varėnos rajono savivaldybė išdavė leidimą rekonstruoti statinį, t.y. statybą leidžiantį dokumentą. Inspekcija patikrino leidžiančio dokumento atitiktį teisės aktų reikalavimams ir esminių pažeidimų nenustatė.

4Prašymas tenkintinas.

5Ieškovas gali atsisakyti nuo ieškinio, jeigu tam nebeliko pagrindo teikti ir nagrinėti.

6Ieškovas gali atsiimti ieškinį, tik kai yra atsakovo sutikimas, kai išsiųstas ieškinio nuorašas (CPK 139 str.1 d.). Teismui išsiuntus pranešimą dėl sutikimo ieškovui atsiimti ieškinį, atsakovas V. R. pateikė rašytinį sutikimą atsiimti ieškinį.

7CPK 139 str. 2 d. numato, kad ieškinio atsiėmimą teismas įformina nutartimi, kuria ieškinį palieka nenagrinėtą.

8Ieškovas nuo bylinėjimosi išlaidų yra atleistas ( CPK 96 str. 1 d.) ir nėra pagrindo išieškoti bylinėjimosi išlaidas iš atsakovo, todėl bylinėjimosi išlaidos apmokėtinos iš valstybės biudžeto.

9Vadovaudamasis CPK 139 str.1,2 d., 296 str. 1 d.12 p., 297 str.1-2 d., teismas

Nutarė

10Ieškovo prašymą tenkinti.

11Patvirtinti ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Alytaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus ieškinio atsiėmimą atsakovui V. R. dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo.

12Ieškinį palikti nenagrinėtu.

13Nutartis atskiruoju skundu neskundžiama.

Proceso dalyviai