Byla eB2-979-794/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vaclovas Paulikas, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB „Sanrista“ bankroto administratoriaus UAB „Magnatum“ įgalioto asmens G. U. prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2015 m. spalio 12 d. nutartimi UAB „Sanrista“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirtas UAB „Magnatum“. Ši nutartis įsiteisėjusi.

32015 m. lapkričio 26 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas. 2015 m. gruodžio 15 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Nutartis įsiteisėjusi.

4Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros. Turto, iš kurio galėtų būti tenkinami kreditorių reikalavimai, nėra.

5Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį praneštą tinkamai, tačiau į posėdį niekas neatvyko.

6Prašymas tenkintinas.

7Įmonės administratorius pateikė teismui 2016 m. balandžio 26 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje UAB „Sanrista“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankroto procedūros baigtos. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, teismuose kitų bylų, kuriose bankrutuojanti įmonė būtų dalyvaujančiu asmeniu, nėra.

8Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

10Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 259, 260, 265, 270 str. teismas

Nutarė

11prašymą tenkinti.

12Pripažinti bankrutavusią UAB „Sanrista“ (į. k. 303017463, buv.: Grybo g. 17-138, Vilnius) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

13Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

14Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

15Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai