Byla B2-1637-173/2011

1Kauno apygardos teismo teisėjas Leonas Jachimavičius, sekretoriaujant Vaidai Stankevičiūtei, dalyvaujant kreditorei A. G., bankrutuojančios UAB „Hidromasažas” administratoriaus įgaliotam asmeniui Aurelijui Rauckiui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs A. G. prašymą patvirtinti jos kreditorinius reikalavimus UAB “Hidromasažas” bankroto byloje,

Nustatė

3 A. G. prašo patvirtinti jos 2446 Lt kreditorinį reikalavimą UAB „Hidromasažas“ bankroto byloje. Nurodo, kad 2007 m. gegužės 30 d. ji įsidarbino UAB „Hidromasažas“. 2009 m. balandžio 24 d. ji atleista iš darbo pagal DK 129 straipsnį, tačiau su ja nebuvo atsiskaityta. Darbdavys neišmokėjo atlyginimo už 2009 m. vasario, kovo, balandžio mėnesiu, kompensacijos už nepanaudotas atostogas. Ji 2009 m. rudenį kreipėsi į Lietuvos Respublikos Valstybinę darbo inspekciją Klaipėdos skyrių. Jos kreipimasis buvo persiųstas į valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyrių. Gavusi atsakymą, jog atleidimo dieną jai nebuvo išmokėtas darbo užmokestis ir kompensacija už nepanaudotas atostogas, viso 2097, 56 Lt. Bet ji turinti mokėjimų žiniaraščius, iš kurių matyti, kad jai iš viso neišmokėta 2446 Lt.

4Bankrutuojančios UAB „Hidromasažas“ administratoriaus įgaliotas asmuo prašo A. G. prašymą spręsti teismo nuožiūra.

5Prašymas tenkintinas. Įmonės kreditoriai-tai turintys teisę reikalauti iš įmonės įvykdyti prievoles ir įsipareigojimus fiziniai ir juridiniai asmenys(Įmonių bankroto įstatymo 3 straipsnis). A. G. kreditorinis reikalavimas susidarė iki 2010 m. birželio 14 d., kai įmonei buvo iškelta bankroto byla. Ji 2009m. balandžio 24 d. buvo atleista iš darbo, bet darbdavys su ja tinkamai neatsiskaitė. Tai nustatyta ne tik iš A. G. paaiškinimų, bet ir iš Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus 2009 m. spalio 19 d. rašto. Jame nurodoma, kad atleidimo dieną, kai A. G. buvo iš darbo atleista pagal DK 141 straipsnį, jai nebuvo išmokėtas darbo užmokestis ir kompensacija už nepanaudotas atostogas, t.y. 2097, 56 Lt. Bet A. G. pateikė mokėjimų žiniaraščius, iš kurių matyti, jog jai neišmokėta 2446, 08 Lt darbo užmokestis ir kompensacija už nepanaudotas atostogas. Ši pinigų suma tvirtinama kreditoriniu reikalavimu UAB „Hidromasažas“ bankroto byloje.

6Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 26 straipsniu,

Nutarė

8UAB „Hidromasažas“ bankroto byloje patvirtinti A. G. 2446, 08 Lt kreditorinį reikalavimą.

9Nutartis per septynias dienas nuo jos paskelbimo gali būti atskiruoju skundu skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Kauno apygardos teisme.

Proceso dalyviai