Byla A2.2.-253-224/2013
Dėl kurių negalima būtų skirti administracinio arešto, nenustatyta

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas Jonas Malinauskas, išnagrinėjęs V. A., a.k. ( - ) gim. ( - ), lietuvio, Lietuvos Respublikos piliečio, vidurinio išsilavinimo, išsituokusio, bedarbio, teisto, bausto administracine tvarka, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

22013-02-19 apie 1100 val. UAB „Gintarinė vaistinė“ priklausančios vaistinės, esančios Naujoji g. 2D, Alytuje, savitarnos salėje V. A. slapta pagrobė maisto papildus „Cardio complex N60+N30“, kurių vertė 78,95 Lt, ir maisto papildus „Liutein Z-N30“, kurių vertė 49,96 Lt, bendra pagrobtų prekių vertė 128,91 Lt.

3V. A. kaltu prisipažino, paaiškino, kad maisto papildus norėjo parduoti, o už gautus pinigus norėjo nusipirkti maisto, bet prie vaistinės išėjimo jį sulaikė apsaugos darbuotojas. Be to, jo kaltė įrodyta administracinio teisės pažeidimo protokolu, UAB „Gintarinė vaistinė“ pareiškimu policijos komisariatui. Šie V. A. veiksmai atitinka Lietuvos Respublikos ATPK 50 str. dispoziciją.

4Skiriant nuobaudą, atsižvelgiama į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, pažeidėjo asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes. Praeityje V. A. teistas, baustas administracine tvarka, taip pat ir už analogiškus teisės pažeidimus, už teisės pažeidimus jam buvo paskirtos ne tik baudos, bet ir administracinis areštas, tačiau jis iš paskirtų nuobaudų jokių išvadų nepadarė. V. A. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe laikytina tai, kad pakartotinai per metus padarytas tokios pačios rūšies teisės pažeidimas, už kurį asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda. V. A. niekur nedirba, gyvena nakvynės namuose, sistemingai daro smulkius svetimo turto pagrobimus. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, jam skirtina įstatymo sankcijoje numatyta griežtesnė nuobaudos rūšis – administracinis areštas. Sąlygų, numatytų Lietuvos Respublikos ATPK 29 str. 2 d., dėl kurių negalima būtų skirti administracinio arešto, nenustatyta.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 30 str., 50 str., teisėjas

Nutarė

6V. A. skirti 13 (trylikos) parų administracinį areštą.

7Administracinio arešto termino pradžią skaičiuoti nuo V. A. sulaikymo dienos.

8Nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, paduodant skundą nutarimą priėmusiam teismui.

Proceso dalyviai