Byla 2-118-178/2008

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Alvydas Poškus,

2sekretoriaujant Jurgitai Loginovienei,

3dalyvaujant atsakovo atstovei Marijai Lenkutienei,

4viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Infomedia“ ieškinį atsakovui TEO LT, AB dėl Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro sprendimo panaikinimo, tretysis asmuo Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras.

5Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

6Ieškovas UAB „Infomedia“ ieškiniu prašė panaikinti Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Apeliacinio skyriaus 2007 m. vasario 23 d. sprendimą Nr. 2Ap-934 (toliau – Sprendimas) ir atsakovo TEO LT, AB protestą atmesti, paliekant galioti ieškovo ženklo 118118 INFORMACIJA registraciją Nr. 50089.

7Atsakovas teiktais procesiniais dokumentais ieškinio nepripažino, prašė jį atmesti.

8Tretysis asmuo teiktais procesiniais dokumentais prašė palikti galioti Apeliacinio skyriaus Sprendimą.

9Ieškinys paliekamas nenagrinėtu.

10Į teismo posėdį neatvyko ieškovo atstovas. Šaukimas ieškovui įteiktas 2007 m. gruodžio 10 d. Iki teismo posėdžio pradžios ieškovas ne tik nepateikė jokių pateisinančių neatvykimą dokumentų, bet ir nė jokiu būdu neinformavo teismo apie neatvykimą ir jo priežastis. Jokių prašymų dėl bylos atidėjimo ieškovas taip pat nėra pareiškęs. Ieškovas yra juridinis asmuo, kuris turi platesnes galimybes informuoti teismą visomis ryšių priemonėmis apie kliūtis dalyvauti teismo posėdyje (jei tokios yra), gali įgalioti dalyvauti byloje ne vieną iš savo darbuotojų, naudojasi teisininkų paslaugomis, dėl ko turi žinoti procesines veiksmų neatlikimo pasekmes. Todėl ieškovo neatvykimo priežastys nelaikytinos svarbiomis. Atsakovo atstovė teismo posėdžio metu nepareiškė prašymo priimti sprendimo už akių. Todėl ieškinys paliekamas nenagrinėtu (CPK 246 str. 1 d.).

11Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 296 straipsnio 1 dalies 5 punktu,

Nutarė

12Ieškinį palikti nenagrinėtu.

13Priteisti iš ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Infomedia“ 22,40 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų siuntimu, valstybei.

14Nutartis per 7 dienas nuo paskelbimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai