Byla 2-1181-474/2008

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška,

2sekretoriaujant Aurikai Lementauskienei,

3dalyvaujant pareiškėjui R. L., ,

4pareiškėjo atstovui R. M.

5suinteresuotam asmeniui L. Z.,

6viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų R. L. ir S. L. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, G. L., A. L., R. M., L. Z., E. L., S. L., R. V., I. L. dėl praleisto termino atstatymo ir

Nustatė

7Pareiškėjas ir pareiškėjo įstatyminis atstovas nurodo, kad 2007-07-24 mirė jo tėvas A. L.. Suinteresuoti asmenys per įstatymo nustatytą terminą kreipėsi dėl palikimo priėmimo. Jis ir mirusio brolio V. L. dukra S. L. nesikreipė į notarinę kontorą. Šį terminą jis praleido, nes yra neįgalus, sveikatos būklė sunki. Be to, jis tame name gyvena, su tėvu vedė bendrą ūkį, todėl jis manė, kad paveldės be kreipimosi į notarinę kontorą. Pareiškėja S. L. praleido terminą, nes yra nepilnametė, jos motina tinkamai nepasirūpino savo nepilnametės dukros interesais Prašo atnaujinti terminą palikimui priimti, nes jis praleistas dėl svarbių priežasčių.

8Suinteresuotas asmuo Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija atsiliepime į pareiškimą nurodo, kad pareiškimui neprieštarauja.

9Suinteresuotas asmuo L. Z. nurodo, kad pareriškimui neprieštarauja.

10Suinteresuoti asmenys G. L., A. L., R. M., E. L., S. L., R. V., I. L. savo pareiškimuose teismui nurodo, kad neprieštarauja pareiškimui.

11Pareiškimas pagrįstas ir tenkintinas.

12Nustatyta, kad pareiškėjų tėvas ir senelis A. L. mirė 2007-07-24(b.l.8). Po A. L. mirties dėl palikimo priėmimo į Kretingos 2-ąjį notarų biurą kreipėsi suinteresuoti asmenys G. L., I. L., A. L., R. M., E. L., S. L., R. V. (b.l.7). Nekilnojami daiktai: žemės sklypas, gyvenamasis namas pagalbiniai pastatai ir kiti statiniai, žemės sklypai registruoti mirusio A. L. vardu(b.l.13-25). Pareiškėjas R. L. yra neįgalus(b.l.28). Pareiškėja S. L. yra nepilnametė(b.l. 11).

13Sutinkamai su Lietuvos Respublikos CK 5.50 str. 2d. laikoma, kad įpėdinis palikimą priėmė, kai jis faktiškai pradėjo palikimą valdyti arba jis padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą apie palikimo priėmimą. CK 5.51 str. numato, kad įpėdinis, pradėjęs valdyti kokią nors palikimo dalį ar net kokį nors daiktą, laikomas priėmusiu visą palikimą. Pareiškėjas palikimą priėmė, valdydamas mirusio kilnojamą turtą, namų apyvokos daiktus, liko gyventi tame name. Pareiškėjai dėl palikimo priėmimo nesikreipė, nes jiems nebuvo žinoma, kad būtina kreiptis į notarinę kontorą dėl palikimo priėmimo, yra neįgalus ir nepilnametė, jų interesų tinkamai neatstovavo kiti šeimos nariai, todėl teismas laiko, kad pareiškėjai terminą palikimui priimti praleido dėl svarbių priežasčių, ir terminas atnaujintinas.

14Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 578 str. teismas

Nutarė

15Pareiškimą patenkinti. Atnaujinti pareiškėjams R. L., a.k( - ) ir S. L., a.k( - ) terminą priimti A. L., a.k( - ) mirusio 2007-07-24 palikimui pagal įstatymą priimti.

16Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai