Byla A2.11.-148-455/2013
Dėl teisės pažeidimo gailisi. Jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 187 str. 2 d., taip pat įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, tarnybiniu pranešimu dėl pareigūno garbės ir orumo įžeidimo, asmens duomenimis, tarnybiniu pranešimu dėl alkotesterio Drager parodymų

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gytis Stasevičius, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje D. P., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), gyv. ( - ), surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 187 str. 2 d.,

Nustatė

2D. P. 2013 m. vasario 9 d., apie 23 val., 31 min., ( - ), būdamas neblaivus (3,04 promilių alkoholio), Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vyresniojo patrulio A. K. atžvilgiu vartojo necenzūrinius žodžius bei demonstravo nepagarbą įžeidžiančiu elgesiu, kūno gestais, kibimu, tokiais savo veiksmais įžeidė pareigūno A. K. garbę ir orumą.

3D. P. rašytiniame paaiškinime nurodė, jog dėl teisės pažeidimo gailisi. Jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 187 str. 2 d., taip pat įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, tarnybiniu pranešimu dėl pareigūno garbės ir orumo įžeidimo, asmens duomenimis, tarnybiniu pranešimu dėl alkotesterio Drager parodymų.

4Tokiu būdu šiais įrodymais pilnai įrodyta, kad D. P. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 187 str. 2 d.

5Skiriant administracinę nuobaudą D. P. atsižvelgtina į tai, kad nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – nuoširdžiai gailisi padaręs administracinį teisės pažeidimą. Jo administracinę atsakomybę sunkinanti aplinkybė - teisės pažeidimą padarė būdamas neblaivus.

6Atsižvelgiant į administracinės nuobaudos tikslus (ATPK 20 str.), t.y., kad siekiama ne tik nubausti administracinį teisės pažeidimą padariusį asmenį, bet siekiama jį ir auklėti, kad jis laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles ir nedarytų naujų teisės pažeidimų, atsižvelgiant į D. P. asmenybę apibūdinančius duomenis: neteistas, iki paskutinio pažeidimo padarymo buvo baustas administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, turi vieną galiojančią administracinę nuobaudą, atsižvelgiant į jo atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes, jam skirtina administracinė nuobauda – bauda nedidesnė nei ATPK 187 str. 2 d. sankcijoje numatytas baudos vidurkis, nes minėti duomenys leidžia manyti, jog tokiu būdu bus pasiekti administracinės nuobaudos tikslai.

7Vadovaudamasis ATPK 224 str., 286 str., 287 str., teismas

Nutarė

8D. P. pagal ATPK 187 str. 2 d., paskirti administracinę nuobaudą –trijų šimtų dvidešimties litų baudą, kuri turi būti sumokėta per 40 dienų nuo nutarimo nuorašo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos, į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, esančią „Swedbank“ AB, įmokos kodas 6030.

9Išaiškinti administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui, kad nustatytu laiku nesumokėta bauda bus išieškota ATPK 314 str. nustatyta tvarka, jei dėl baudos išieškojimo bus kreipiamasi į antstolį, patrauktas administracinėn atsakomybėn asmuo privalės atlyginti antstolio turėtas vykdymo išlaidas.

10Išaiškinti patrauktam administracinėn atsakomybėn asmeniui, kad sutinkamai su ATPK 313 str. 3 d., jis ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali kreiptis į teismą dėl baudos mokėjimo laikotarpio išdėstymo.

11Nutarimas per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai