Byla B2-1048-622/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Audrius Saulėnas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo UAB „Conlex“ ieškinio atsakovui Filipovo firmai „Anrija“ dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teisme gautas ieškovo UAB „Conlex“ ieškininis pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui Filipovo firmai „Anrija“.

3Teismas ieškinio nepriėmė ir 2012-02-03 nutartimi nustatė ieškovui terminą ieškinio trūkumų šalinimui iki 2009-02-20. Nutartyje buvo nurodyta, kad ieškovas nepateikė įrodymų, kurie neginčijamai patvirtintų, kad ieškovas tikrai yra atsakovo kreditorius.

4Ieškovas pateikė teismui 2008-07-23 komerciniais tikslais išleistų fonogramų panaudojimo viešam paskelbimui sutartį Nr. 07-664/VA-07-652, kurią sudarė Lietuvos gretutinių teisių asociacija ir Filipovo firma „Anrija“ ir nurodė, jog ši sutartis bei jos pagrindu išrašytos PVM sąskaitos – faktūros skolos apmokėjimui ir yra skolos pagrindas. Sudarydama reikalavimo perleidimo sutartį, UAB „Conlex“ tapo naujuoju Filipovo firmos kreditoriumi.

5Teismas 2012-02-03 nutartyje dėl ieškinio trūkumų šalinimo pabrėžė, kad su pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo gali kreiptis tik įstatyme nurodyti asmenys (Įmonių bankroto įstatymo 5 straipsnis). Kadangi ieškovas į teismą kreipėsi kaip atsakovo kreditorius, jis turėjo pateikti tai patvirtinančius įrodymus. Tokių įrodymų (pvz., įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo ieškovui iš atsakovo būtų priteista skola) ieškovas nepateikė. PVM sąskaitos – faktūros nėra atsakovo pasirašytos. Ieškovo pateikta sutartis Nr. 07-664/VA-07-652 taip pat tiesiogiai neįrodo ieškovo nurodyto skolos buvimo fakto. Kadangi ieškovas trūkumų nepašalino, todėl jo ieškinys laikytinas nepaduotu ir turi būti grąžintas (CPK 115 straipsnio 3 dalis).

6Vadovaudamasis CPK 291 straipsniu,

Nutarė

7Ieškovo UAB „Conlex“ ieškininį pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui Filipovo firmai „Anrija“ laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

8Nutartis per 7 dienas nuo kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai