Byla eB2-1751-254/2019
Dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Haidar“ pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalė Burdulienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Haidar“ pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto ir

Nustatė

2atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Haidar“ administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė prašymą priimti sprendimą dėl BUAB „Haidar“ veiklos pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta, paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis). Bankroto administratorius kreditoriams išsiuntė pranešimus ir elektroniniu paštu.

4Prašymas tenkinamas.

5Kauno apygardos teismo 2019 m. liepos 9 d. nutartimi UAB „Haidar“ iškelta bankroto byla. 2019 m. rugsėjo 27 d. nutartimi nutarta taikyti supaprastinto bankroto procedūrą bei patvirtinti bendrovės kreditorių finansiniai reikalavimai. 2019 m. spalio 28 d. įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto ir patvirtinti visų kreditorių finansiniai reikalavimai.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Iš bylos duomenų ir bankroto administratoriaus pateiktų duomenų nustatyta, kad UAB „Haidar“ pradėjo veiklą 2014 metais. Bankroto bylos iškėlimo dieną bendrovės vardu nebuvo registruoto nekilnojamojo turto ir transporto priemonių, bendrovėje nedirbo nei vienas darbuotojas. Įmonės turto ir dokumentų bankroto administratoriui iš vadovo nepavyko perimti. Negavus lėšų, bankroto proceso metu kreditorių finansiniai reikalavimai 2317,84 Eur sumai nebuvo patenkinti. Taip pat nebuvo padengtos ir bankroto administravimo išlaidos, kurios buvo nustatytos 5 550 Eur dydžio 2019 m. spalio 9 d. Kauno apygardos teismo nutartimi. Bendrovėje galiojančių sutarčių, turto, piniginių lėšų nėra, joje nedirba nei vienas darbuotojas. Administratorius mano, kad yra atlikęs visus bankroto procedūros veiksmus, todėl tęsti bankroto procesą nėra tikslinga.

8Teismas pažymi, kad byloje nėra įrodymų, jog bendrovė turėtų daugiau turto, ar būtų pagrįstų prielaidų spręsti, kad tęsiant bankroto procedūras jo atsirastų. Kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama. Teismui savo iniciatyva patikrinus Lietuvos teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų bazę nustatyta, jog bylų, kuriose BUAB „Haidar“ dalyvautų proceso šalimi, nėra. Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos apsaugos ministerijos Kauno valdybos pažyma patvirtina, kad BUAB „Haidar“ su Aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

9Esant tokioms aplinkybėms yra pagrindas konstatuoti, jog administratorius atliko visus procedūrinius veiksmus, būtinus užbaigti bankroto procedūrą ĮBĮ 32 straipsnyje nustatytu pagrindu, kad būtų pripažinta įmonės veikla pasibaigusia, o byloje esantys ir ištirti įrodymai nesudaro pagrindo konstatuoti, jog bankroto procedūrą būtų tikslinga tęsti. Atsižvelgiant į tai, priimtinas sprendimas dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu,

Nutarė

11pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Haidar“ (juridinio asmens kodas 303287416) veiklą pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.

12Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimo kopiją siųsti administratoriui.

14Įpareigoti administratorių sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai