Byla 2-2623-772/2010
Dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Jonas Stubrys, rašytinio proceso tvarka, susipažinęs su ieškovo UAB „Litrada“ ieškiniu atsakovams UAB „Inkaso“ ir UAB „Edvantus“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia,

Nustatė

2Ieškovas UAB „Litrada“ kreipėsi į Šiaulių miesto apylinkės teismą su ieškiniu atsakovams UAB „Inkaso“ ir UAB „Edvantus“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia.

3Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 29 straipsnyje numatyta, kad ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Juridiniam asmeniui ieškinys pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre. Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 33 straipsnyje numatyta, kad ieškinys keliems atsakovams, gyvenantiems ar esantiems ne toje pačioje vietoje, pareiškiamas pagal vieno iš atsakovų gyvenamąją vietą ar buveinę ieškovo pasirinkimu. Ieškovas ieškinyje nurodo, kad atsakovo UAB „Inkaso“ buveinė yra Vilniaus mieste o atsakovo UAB „Edvantus“ Kaune, todėl pripažintina, ieškinys yra neteismingas Šiaulių miesto apylinkės teismui ir atsisakytina jį priimti (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovas 2010-02-20 pateikė teismui ir prašymą persiųsti ieškinį Vilniaus m. 3-am apylinkės teismui. Šis ieškovo prašymas tenkintinas ir byla išsiųstina į Vilniaus miesto 3- jį apylinkės teismą.

4Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., teismas,

Nutarė

5Atsisakyti priimti ieškovo UAB „Litrada“ ieškinį atsakovams UAB „Inkaso“ ir UAB „Edvantus“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir jį su priedais išsiųsti į Vilniaus m. 3- ią apylinkės teismą (Laisvės pr. 79A, LT - 06144 Vilnius).

6Nutartis galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai