Byla 2-406-71/2007

1Šiaulių apygardos teismo teisėja Regina Agota Gutauskienė, sekretoriaujant Odetai Dulinskaitei,

2dalyvaujant ieškovo atstovui bankroto administratoriui Kęstučiui Šimkui, atsakovui P. V. nedalyvaujant (pranešta tinkamai),

3viešame teismo posėdyje, žodinio proceso tvarka, išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo bankrutuojančios Povilo Vasiliausko įmonės bankroto administratoriaus kooperatinės bendrovės "Jonas ir sūnūs" ieškinį atsakovui P. V. dėl žalos priteisimo ir,

Nustatė

4Ieškovas, pateikęs ieškinį, prašė priimti sprendimą už akių, jei atsakovas nustatytu laiku nepateiks atsiliepimo į pareikštą ieškinį ar kitų parengiamųjų procesinių dokumentų, o taip pat neatvyks į parengiamąjį posėdį be pateisinamos priežasties. Ieškovas ieškiniu prašo priteisti iš atsakovo P. V. 31 604,90 litų ir nurodo, kad Šiaulių apygardos teismo 2005m. gruodžio 28 d. nutartimi Povilo Vasiliausko įmonei buvo iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta kooperatinė bendrovė "Jonas ir sūnūs", o jos įgaliotu asmeniu - Kęstutis Šimkus.

5Ieškovo atstovas nurodė, kad po bankroto bylos iškėlimo ir nutarties įsiteisėjimo, įmonės savininkas atsakovas P. V. ir toliau tęsė įmonės veiklą, įmonės dokumentų bankroto administratoriui neperdavė, todėl bankroto administratorius K. Šimkus kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą ir Kelmės policijos komisariatą. Tik po kreipimosi bankroto administratoriui 2007 m. birželio mėnesį buvo perduoti įmonės dokumentai iš kurių ir buvo nustatyta, kad įmonės savininkas - atsakovas P. V., po bankroto bylos įsiteisėjimo, vykdė pardavimus, į įmonės kasą buvo įnešami pinigai, kuriuos vėliau atsakovas panaudojo savo reikmėms. 2006 m. sausio men.-1431,98 litai, 2006 m. vasario mėn. 187,99 litai ir 2006 m. vasario mėn. 24 atsakovas savo reikmėms išsimokėjo 28025, 13 litų. Tokiu būdu P.Vasiliausko įmonės kreditoriams buvo padaryta 29645,10 Lt žala.

6Ieškinys tenkintinas iš dalies.

7Pagal Lietuvos Respublikos CPK 285 straipsnio antros dalies nuostatas, teismas priimdamas sprendimą už akių, atlieką formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t.y. patikrina ar pateikti įrodymai atitinka LR CPK 177 straipsnio ir kitų norminių aktų formalius reikalavimus, ar jie gauti įstatymų ir kitų norminių aktų nustatyta tvarka, ar turi ryšį su įrodinėjamu dalyku, ar yra leistini.

8Ieškovo teismui pateikti įrodymai, t.y. kasos pajamų orderiai, PVM sąskaitos-faktūros, transporto priemonės nuomos sutartis (b.l. 26-34 ), įrodo, kad po bankroto bylos iškėlimo buvo parduoti kompiuteris, įvairūs įrankiai, medienos detalės, už tai gautos pajamos, kurios buvo įneštos į įmonės kasą. Iš teismui pateikto kasos išlaidų orderio (b.l. 28) matyti, kad atsakovas P.V. 2006-02-24 savo reikmėms išsimokėjo 28 025,13 Lt. P.V. atlikus neteisėtus veiksmus, įmonės kreditoriams buvo padaryta 29645,10 Lt žala, kurią atsakovas P. V. privalo atlyginti ieškovui.

9Atsakovas P. V. buvo tinkamai informuotas apie jam pareikštus ieškinio reikalavimus, tačiau nustatytu terminu atsiliepimo nepateikė, parengiamajame teismo posėdyje nedalyvavo. Ieškovo atstovas, prašo priimti sprendimą už akių ir nurodo, kad ieškinyje nurodyta suma yra klaidinga ir ją tikslina, nes patikslinus skaičiavimus ieškinio suma yra 29645,10 Lt, kurią ir prašo priteisti iš atsakovo..

10Remiantis išdėstytais argumentais, ieškinys tenkintinas iš dalies (patikslinus ieškovui ieškinio sumą) ir priimtinas už akių. pagal pateiktus įrodymus.

11Tenkinant ieškinį iš atsakovo priteistinos ir bylinėjimosi išlaidos valstybei (LR CPK 96 str. ld.).

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 285 str., 286 str., teismas

Nutarė

13Ieškinį patenkinti iš dalies.

14Priteisti iš atsakovo P. V. (asmens kodas ( - ), adresas ( - )) 29645,10 Lt (dvidešimt devynis tūkstančius šešis šimtus keturiasdešimt penkis litus 10 ct) žalos ieškovui bankrutuojančiai Povilo Vasiliausko įmonei (įmonės kodas 162777626, buveinė Šaukėnų km., Šaukėnų sen., Kelmės rajonas, a/s Nr. ( - ) bankroto administratorius kooperatinė bendrovė "Jonas ir sūnūs" (bankroto administratoriaus į/k 245823620, buveinė Tilžės g. Nr. 80b-4, Šiauliai) bei 889 Lt ( aštuonis šimtus aštuoniasdešimt devynis litus ) žyminio mokesčio ir 19,Lt (devyniolika litų) išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu valstybei.

15Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šiaulių apygardos teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

16Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai