Byla B2-6638-520/2011
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Radiolinija“ priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Dalia Višinskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo V. M. (V. M.) pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Radiolinija“ priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovas V. M. (M.) kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Radiolinija“. Nurodo, kad jis ir atsakovas 2008-12-15 sudarė darbo sutartį, kad darbo sutartis su juo buvo nutraukta 2011-06-01, tačiau su juo atsakovas iki šiol nėra atsiskaitęs. 2011-06-27 atsakovui buvo pateiktas rašytinis pranešimas apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, jeigu įsiskolinimas per nurodytą terminą nebus sumokėtas, atsakovas skolos neapmokėjo.

3Pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsisakytina priimti.

4Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 2 d. įtvirtinta nuostata, kad kreditorius (kreditoriai) apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius (kreditoriai) kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį. Pasibaigus šiam terminui kreditorius gali pateikti pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo. Ieškovas prie pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo yra pridėjęs 2011-06-27 raginimo dėl skolos apmokėjimo nuorašą, kuriame nurodyta, kad atsakovui neapmokėjus skolos per 30 dienų, jis kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau įrodymų, patvirtinančių tai, kad raginimas buvo pateiktas atsakovui, byloje nėra.

5Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 4 d. nurodyta, kad pareiškimo teismui ir pateikiamų prie pareiškimo priedų nuorašus kreditorius privalo pateikti įmonei. Teismui turi būti pateikiami įrodymai, kad CPK nustatyta tvarka yra įvykdytas Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 4 d. reikalavimas. Nagrinėjamu atveju pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo ir prie jo pateikiamų priedų nuorašai įmonei nebuvo pateikti.

6Atsižvelgiant į tai, kad Įmonių bankroto įstatymas imperatyviai numato reikalavimą asmeniui, besikreipiančiam į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, pateikti įmonei pranešimą apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, taip pat pareiškimo ir jo priedų nuorašus, o ieškovas įrodymų, kad įvykdė Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 2 ir 4 d. numatytus reikalavimus nepateikė. Dėl šių priežasčių darytina išvada, kad ieškovas (kreditorius) nesilaikė privalomos ikiteisminės ginčo dėl bankroto bylos iškėlimo sprendimo tvarkos, todėl pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 3 p.). Pareiškimas grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

7Pažymėtina, jog atsisakius priimti ieškinį minėtu pagrindu, tai nekliudo ieškovui vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 137 str. 4 d.).

8Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 6 str., CPK 137, 290-292 str.,

Nutarė

9Atsakyti priimti ieškovo V. M. (V. M.) pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Radiolinija“ ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

10Nutarties per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai