Byla 2-791-883/2011
Dėl termino palikimui priimti pratęsimo priėmimo klausimą

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Irena Stasiūnienė, spręsdama pareiškėjo Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų pareiškimo dėl termino palikimui priimti pratęsimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Šiaulių miesto apylinkės teisme gautas pareiškėjo Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų pareiškimas suinteresuotiems asmenims: M. P., gim. ( - ), Z. J., gyv. ( - ) ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl termino palikimui priimti pratęsimo. Pareiškėjas, atstovaudamas mažamečio M. P. interesus ir vadovaudamasis LR CK 5.50, 5.57 straipsniais bei CPK 576 straipsniu, prašo atnaujinti terminą M. P. tėvo S. P., mirusio 2010-04-06, palikimui priimti, kaip praleistą dėl svarbių priežasčių, ir nurodo, kad po S. P. mirties liko palikimas – nekilnojamasis turtas, esantis Šiaulių rajone.

3CPK 576 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad pareiškimas dėl praleisto termino atnaujinimo paduodamas tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje turi būti atliktas teisinę reikšmę turintis veiksmas. Iš pareiškimo turinio ir pridėtų dokumentų matyti, kad palikimas bus priimamas Šiaulių rajone. Remiantis šiais duomenimis konstatuotina, kad pareiškimas Šiaulių miesto apylinkės teismui neteismingas.

4Kadangi pareiškimas paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles, jį atsisakytina priimti kaip neteismingą Šiaulių miesto apylinkės teismui ir pareiškimas su priedais grąžintinas pareiškėjui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p., 443 str.).

5Pareiškėjui išaiškinama, kad jis su pareiškimu turi teisę kreiptis į Šiaulių rajono apylinkės teismą (CPK 137 str. 3 d., 443 str.).

6Vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 3 d., 5 d., 290-292 str.,443 str. teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti pareiškėjo Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų pareiškimą dėl termino palikimui priimti pratęsimo, kaip neteismingą Šiaulių miesto apylinkės teismui.

8Pareiškimą ir jo priedus, nutarčiai įsiteisėjus, grąžinti pareiškėjui Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

9Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai