Byla T-1133-810/2011
Dėl nuteistojo A. V. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėja Edita Dambrauskienė, sekretoriaujant Rasai Dženkaitienei, dalyvaujant prokurorui Tomui Buškevičiui, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracijos atstovui būrio viršininkui D. C., dalyvaujant nuteistajam A. V.,

2išnagrinėjo teismo posėdyje Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje administracijos teikimą dėl nuteistojo A. V. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos,

Nustatė

3A. V., gim. ( - ), nuteistas 2003-07-11 Šiaulių apygardos teismo pagal Lietuvos Respublikos BK 187 str. 1d., 187 str. 1d., 237 str. 1d., 234 str. 2d., 104 str., 63 str. 1d., 5d.2p. – 11 m. laisvės atėmimo.

4Anksčiau teismo neteistas.

5Bausmę atlieka nuo 2002 m. liepos 22 d.

6Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracija pateikė teikimą dėl nuteistojo A. V. lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietos atlikus 2/3 dalis bausmės, nurodo, kad bausmę atlieka paprastojoje grupėje.

7Prokuroras prieštarauja, kad nuteistasis būtų lygtinai paleistas iš pataisos namų.

8Teikimas atmestinas.

9Bausmių vykdymo kodeksas numato galimybę lygtinai paleisti asmenis, esant įstatyme nustatytoms sąlygoms, kai jie yra faktiškai atlikę 2/3 paskirtos laisvės atėmimo bausmės. Tačiau teismas, spręsdamas, ar lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos nuteistąjį, privalo atsižvelgti ne tik į formaliai įstatyme numatytas sąlygas, bet ir į kitas aplinkybes – nuteistojo asmenybę, elgesį bausmės atlikimo metu, padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą bei pobūdį.

10Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad nuteistasis bausmės atlikimo metu padarė 4 režimo pažeidimus, 2 kartus baustas drausminėmis nuobaudomis, 11 kartų skatintas, pataisos namų administracijos charakterizuojamas patenkinamai. Tačiau teismas spręsdamas lygtinio paleidimo klausimą atsižvelgia ir į tai, kad nuteistasis pataisos namuose dirbti atsisakė ir bausmės atlikimo eigoje savo neigiamo požiūrio į darbinę veiklą nepakeitė, toleruoja ir palaiko neformaliąsias kriminalinio pasaulio subkultūros tradicijas, visuomeninėje veikloje dalyvauja tik tikslingai siekdamas būti paskatintas, išlieka gynybiškas įvykdyto nusikaltimo atžvilgiu. Neatlikta laisvės atėmimo bausmės dalis dar didelė.

11Dėl visų aukščiau nurodytų priežasčių, teismas daro išvadą, kad nagrinėjamu atveju nuteistajam A. V. nėra pagrindo taikyti lygtinį paleidimą.

12LR BK 41 str. 2 d., apibrėžiančios bausmės paskirtį, 2 p. nurodyta, kad viena iš bausmės paskirčių yra nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, todėl sprendžiant ar asmuo gali būti lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos, teismas atsižvelgia ir į šią nuostatą.

13Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso 157 str.3d.3p. ir BPK 362str., teismas,

Nutarė

14Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracijos teikimą dėl nuteistojo A. V. lygtinio paleidimo iš pataisos namų, atmesti.

15Nutartis per 5d. nuo jos paskelbimo, o nuteistajam nuo jos nuorašo įteikimo dienos, gali būti apskųsta Kauno apygardos teismui per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai