Byla 2-582-452/2013
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Svirplienė, rašytinio proceso tvarka, susipažinusi su pareiškėjo V. P. pareiškimu, suinteresuotiems asmenims Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui, Gražutės regioninio parko direkcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėjas V. P. pareiškimu kreipėsi į teismą ir prašo nustatyti turintį juridinę reikšmę faktą, kad jo nuosavybės teise valdomame žemės sklype unikalus Nr. ( - ), kadastrinis Nr. ( - ) esančiame ( - ), sklypo Nr. ( - ) buvo pastatas - daržinė ir yra jo namų valdoje unikalus Nr. ( - ), kadastrinis Nr. ( - ), esančios ( - ), sklype Nr. ( - ), esančio gyvenamojo namo plane pažymėto lAlm priklausinys.

3Pareiškimą priimti atsisakytina.

4Teismas spręsdamas pareiškimo priėmimo civilinėje byloje klausimą nustatė, kad pareiškėjo pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles.

5Lietuvos Respublikos CPK 446 str. numato, kad bylose dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise, palikimo priėmimo ir palikimo atsiradimo vietos faktų nustatymo, pareiškimai paduodami atitinkamai pastato, žemės ar miško buvimo vietos, palikimo turto ar pagrindinės jo dalies buvimo vietos teismui. Iš pareiškėjo pateikto prašymo ir jo priedų matyti, kad jo nuosavybės teise valdomas žemės sklypas, unikalus Nr. ( - ), kadastrinis Nr. ( - ) yra adresu ( - ), kuriame pareiškėjas prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad tame žemės sklype buvo pastatas – daržinė ir yra jo namų valdoje unikalus Nr. ( - ), kadastrinis Nr. ( - ), esančios ( - ), sklype Nr. NV, esančio gyvenamojo namo plane pažymėto lAlm priklausinys. Todėl pareiškimas paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles, kadangi pareiškėjo nuosavybės teise valdomas žemės sklypas unikalus Nr. ( - ), kadastrinis Nr. ( - ) yra adresu ( - ).

6Panevėžio miesto apylinkės teismui neteismingą pareiškimą atsisakytina priimti ir jis su priedais grąžintinas pareiškėjui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Pareiškėjui išaiškintina, kad jis turi teisę su pareiškimu kreiptis į Zarasų rajono apylinkės teismą.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137, 290- 292, 446 straipsniais teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti pareiškėjo V. P. pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir grąžinti jį su priedais pareiškėjui.

9Pareiškėjui išaiškinti, kad jis turi teisę pateikti prašymą Zarasų rajono apylinkės teisme.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai