Byla 2-2064-367/2011
Dėl daiktų pripažinimo bešeimininkiais ir perdavimo valstybės nuosavybėn

1Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo ( - ), kodas ( - ), buveinė ( - ), pareiškimą suinteresuotam asmeniui Tauragės apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, dėl daiktų pripažinimo bešeimininkiais ir perdavimo valstybės nuosavybėn,

Nustatė

2Pareiškėjas savo pareiškimu prašo pripažinti metalinę dėžę bešeimininkiu turtu ir perduoti valstybės nuosavybėn. Prašo bylą nagrinėti nedalyvaujant pareiškėjo atstovui.

3Byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka (CPK 443 str. 3 d.). Pareiškėjas ir suinteresuotas asmuo apie rašytinį procesą informuoti pranešimais (b.l. 11).

4Pareiškėjas pareiškime nurodo, kad ( - ) (toliau – Pagėgių rinktinė) Viešvilės užkardos veikimo teritorijoje, užkardos pasienio sargyba vykdydama tarnybą 2010-02-24 Pagėgių savivaldybėje, Sokaičių kaimo ribose, nuvykę į Pagulbių kaimą, Jurbarko rajone prie Nemuno rado savadarbes sniego roges, t.y. metalinę dėžę. 2010-03-02 metalinė dėžė perduota saugoti į Pagėgių rinktinės daiktų saugyklą. Iki šiol metalinės dėžės savininkas nežinomas.

5Pareiškimas tenkintinas visiškai.

6Bylos medžiaga nustatyta, kad metalinė dėžė savininko neturi. Iš Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos 2010-02-24 suradimo protokolo Nr. 4-001-10 nustatyta, kad 2010-02-24 pasienio ruože Pagulbių kaimo ribose, Jurbarko rajono savivaldybėje rasta metalinė dėžė pritaikyta kontrobandos gabenimui (b.l. 6). Iš Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos 2010-03-02 perdavimo – priėmimo akto Nr. 4-001-10 nustatyta, kad metalinė dėžė perduota saugoti į Pagėgių rinktinės daiktų saugyklą, adresu ( - ) (b.l. 7-8). 2011-07-20 Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos vado pavaduotojas G. S. išnagrinėjo surinktą medžiagą ir nenustatęs kam priklauso rasta minėta metalinė dėžė, nutarė administracinio teisės pažeidimo bylos teisenos nepradėti bei apie priimtą sprendimą informuoti Pagėgių rinktinės Sienos apsaugos skyrių dėl tolimesnio medžiagos perdavimą Tauragės rajono apylinkės teismui pripažinti metalinę dėžę bešeimininkiu turtu ir perduoti valstybės nuosavybėn (b.l. 2). Šiuo metu yra suėję vieneri metai nuo minėto turto įtraukimo į Pagėgių rinktinės apskaitą, niekas dėl minėto turto nesikreipė, jo savininkai nežinomi.

7Lietuvos Respublikos CK 4.58 str. 1 d., numato, kad daiktas, kaip bešeimininkis gali būti perduotas tik valstybei arba savivaldybėms teismo sprendimu, priimtu pagal finansų, kontrolės arba savivaldybės institucijos pareiškimą, pateikiamą teismui suėjus vieneriems metams nuo tos dienos, kurią daiktas įtrauktas į apskaitą, jeigu atskirų įstatymų nenustatyta kitaip.

8Pareiškėjas šiuo pareiškimu kreipėsi praėjus daugiau kai vieneriems metams nuo metalinės dėžės įtraukimo į Pagėgių rinktinės apskaitą. Pareiškėjas savo reikalavimo pagrįstumą ir teisėtumą visiškai įrodė leistinais rašytiniais įrodymais (CPK 536 str.). Minėto turto savininkai, sąžiningi įgijėjai ar teisėti valdytojai nežinomi, niekas dėl šio turto nesikreipė, todėl matalinė dėžė pripažintina bešeimininkiu turtu ir perduotina valstybės nuosavybėn ( CPK 537 str.).

9Bylinėjimosi išlaidos valstybei – 4,50 Lt, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, padengtinos iš valstybės biudžeto lėšų.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 4.57 str., 4.58 str., Lietuvos Respublikos CPK 259-260 str., 263-268 str., 270 str., 537 str., teismas

Nutarė

11Pareiškimą patenkinti visiškai.

12Pripažinti metalinę dėžę bešeimininkiu turtu ir perduoti ją valstybės nuosavybėn.

13Bylinėjimosi išlaidas padengti iš valstybės biudžeto lėšų.

14Sprendimas per 30 d. nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai