Byla B2-403-436/2018
Dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Alstoja“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Arūnas Rudzinskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Alstoja“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto, ir

Nustatė

2atsakovės UAB „Alstoja“ administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė prašymą priimti sprendimą dėl UAB „Alstoja“ veiklos pabaigos, prašė bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis), bankroto administratoriaus įgaliotas asmuo kreditoriams pranešė elektroniniu paštu.

4Prašymas tenkinamas.

5Kauno apygardos teismo 2016 m. birželio 30 d. nutartimi UAB „Alstoja” iškelta bankroto byla (b. l. 52-53) (2016 m. liepos 12 d. nutartis įsiteisėjo). 2017 m. vasario 6 d., 2018 m. birželio 20 d. nutartimis patvirtinti bendrovės kreditorių finansiniai reikalavimai (b. l. 99-100). 2018 m. sausio 24 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį po to, kai administratorius pateikia ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Iš bylos duomenų ir bankroto administratoriaus pateiktų duomenų nustatyta, kad įmonė jokio turto neturėjo ir neturi, bendrovėje nėra galiojančių sutarčių ir dirbančių darbuotojų. Bankroto administratorius mano, kad atliko visus įstatyme nurodytus veiksmus. Su kreditoriais bankroto procese atsiskaityta nebuvo. Nepatenkintų kreditorinių reikalavimų suma sudaro 17 478,56 Eur.

8Teismas pažymi, kad kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama. Teismui savo iniciatyva patikrinus Lietuvos teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų bazę nustatyta, jog bylų, kuriose UAB „Alstoja“ dalyvautų proceso šalimi, nėra. Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad UAB „Alstoja“ su Aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

9Esant tokioms aplinkybėms yra pagrindas konstatuoti, jog administratorius atliko visus procedūrinius veiksmus, būtinus užbaigti bankroto procedūrą ĮBĮ 32 straipsnyje nustatytu pagrindu ir pripažinti įmonės veiklą pasibaigusia, o byloje esantys ir ištirti įrodymai nesudaro pagrindo konstatuoti, jog bankroto procedūrą būtų tikslinga tęsti. Atsižvelgiant į tai, priimtinas sprendimas dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Kadangi 2016 m. birželio 1 d. nutartimi iki bankroto bylos iškėlimo buvo areštuotas įmonės turtas, taip pat iki bankroto bylos iškėlimo įmonės turtui galėjo būti taikyti kiti apribojimai, turto areštas ir visi apribojimai turtui naikintini (ĮBĮ 18 straipsnio 3 dalis).

11Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu,

Nutarė

12pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Alstoja“ (juridinio asmens kodas 303151067) veiklą pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.

13Panaikinti visus areštus ir apribojimus uždarosios akcinės bendrovės „Alstoja“ (juridinio asmens kodas 303151067) nekilnojamajam ir kilnojamajam turtui, turtinėms teisėms bei piniginėms lėšoms, esančioms bankų atsiskaitomosiose sąskaitose.

14Sprendimo kopiją siųsti administratoriui.

15Įpareigoti administratorių sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

16Įsiteisėjus teismo sprendimui apie arešto ir apribojimų panaikinimą informuoti turto arešto aktų registrą.

17Sprendimas per 30 dienų nuo jo kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai