Byla e2-1240-1007/2018
Dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės J. K. priėmimo klausimą

1Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmų teisėja Daiva Domeikienė

2rašytinio proceso tvarka išsprendė uždarosios akcinės bendrovės „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ieškinio dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės J. K. priėmimo klausimą.

3Teismas

Nustatė

4Ieškovas UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ieškiniu teismo prašė iš atsakovės J. K. priteisti 95,33 Eur įsiskolinimą už komunalines paslaugas – kiemo priežiūrą ir valymą nuo 2013 m. iki 2017 m. imtinai, 5 procentų metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 15,00 Eur žyminį mokestį.

5Ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

6Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 135 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose nustatyta, kad ieškinyje turi būti nurodytos faktinės aplinkybės, kuriomis ieškovas grindžia savo reikalavimą, ir įrodymai, patvirtinantys ieškovo išdėstytas aplinkybes. Pagal CPK 135 straipsnio 2 dalį prie ieškinio turi būti pridėti dokumentai ir kiti įrodymai, kuriais ieškovas grindžia savo reikalavimus.

7Ieškovas ieškinyje nenurodė faktinių aplinkybių, kaip susidarė atsakovės įsiskolinimas ir kokiu pagrindu buvo skaičiuojamas mokestis už kiemų priežiūrą, nepateikė rašytinių įrodymų, kad atsakovė pasirinko kiemų prižiūrėtoju UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ir sutiko už daugiabučių namų kiemų priežiūros paslaugos teikimą mokėti. Atsižvelgdamas į tai, teismas sprendė, kad ieškinys neatitinka CPK keliamų reikalavimų, todėl 2018 m. kovo 21 d. nutartimi nustatė ieškovui 14 dienų terminą ieškinio trūkumams pašalinti.

8Per teismo nustatytą terminą ieškinio trūkumai nepašalinti, todėl ieškinys paliekamas nenagrinėtas, kaip numatyta CPK 296 straipsnio 1 dalies 11 punkte ir 2 dalyje.

9Ieškovo sumokėtas žyminis mokestis grąžintinas teismo iniciatyva, nes yra CPK 87 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatytos sąlygos: žyminis mokestis procese sumokėtas ir ieškinys grąžinamas be sprendimo. Pagal CPK 87 straipsnio 3 dalį žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija remdamasi teismo nutartimi.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 296 straipsnio 1 dalies 11 punktu ir 2 dalimi, teismas

Nutarė

11Palikti nenagrinėtą UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ 2018 m. sausio 17 d. ieškinį dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės J. K..

12Grąžinti ieškovui UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“, juridinio asmens kodas 152903578, Stipirkių g. 2, Stipirkių k., LT-85105 Akmenės r. sav., ats. sąskaita Nr. ( - ), „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, 15,00 Eur (penkiolikos eurų 00 ct) žyminį mokestį, sumokėtą 2018 m. sausio 18 d. mokėjimo nurodymu Nr. ( - ) (mokėjimo užduoties kodas (ID): ( - )) į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą (įmokos kodas 5660).

13Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmus.

Proceso dalyviai