Byla 2-1359-399/2014
Dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama

Nustatė

1Ieškovo atstovas į teismo posėdį neatvyko, pranešta tinkamai, byla nagrinėjama atstovui nedalyvaujant. 2014-07-17 teisme gautas ieškovo prašymas, kuriuo atsisakoma ieškinio ir prašoma bylą nutraukti, nes ginčo gyvenamosios patalpos nuomos sutartis tarp šalių jau nutraukta ir atsakovas bute iš kuriuo prašė iškeldinti neskelbiami duomenys), negyvena.

2Atsakovas sutiko, kad būtų priimtas ieškovo atsisakymas ieškinio ir byla nutraukta.

3Trečiojo asmens atstovas palaikė ieškovo prašymą.

4Ieškovas, bet kurioje proceso stadijoje turi teisę atsisakyti pateikto ieškinio.

5Iš pateikto ieškovo prašymo raštu matyti, kad ginčo byloje neliko ir teismas vadovaujantis proceso ekonomiškumo ir koncentracijos principu bei principu kuo greičiau atkurti teisinę taiką tarp proceso šalių daro išvadą, kad tikslinga priimti ieškovo atsisakymą ieškinio. Kiekvienas asmuo turi teisę kreiptis teisminės gynybos nustatyta tvarka pateikiant ieškinį ar pareiškimą (LR CPK 5 str.). Šalys ir kiti proceso dalyviai turi teisę laisvai disponuoti savo procesinėmis teisėmis, taigi ir atsisakyti ieškinio (LR CPK 13 str., 140 str. 1d.).

6Nustačius, kad ieškinio atsisakymas yra galimas, nenustačius, kad ieškinio atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešam interesui, ieškovo prašymas tenkintinas, nes prašymą teikia ieškovo atstovas (juristas) ir jam tikrai žinoma ieškinio atsisakymo pasekmės.

7Ieškovui atsisakius ieškinio , byla nutraukiama (LR CPK293 str. ).

8Vadovaujantis išdėstytu ir LR CPK 140 str. 1d, 293 str. 4 p., 290 str. -292 str. teismas

Nutarė

9Priimti ieškovo atsisakymą ieškinio ir civilinę bylą nutraukti.

10Nutarties kopiją siųsti ieškovui.

11Išaiškinti, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

12Nutartis skundžiama gali būti per 7 dienas nuo nutarties priėmimo ir paskelbimo dienos Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai