Byla P2-1166-965/2014
Dėl teisių perėmimo vykdymo procese

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Erika Tamošaitienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo antstolio Aleksandro Selezniovo prašymą suinteresuotiems asmenims Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui, Nordea Bank AB Lietuvos skyriui, I. K. (I. K.) dėl teisių perėmimo vykdymo procese,

Nustatė

2pareiškėjas antstolis Aleksandras Selezniovas kreipėsi į teismą su prašymu pakeisti vykdomosios bylos šalį – pradinį išieškotoją Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrių nauju išieškotoju – Nordea Bank AB Lietuvos skyriumi. Nurodė, kad pagal pradinio išieškotojo prašymą antstolis skolininko I. K. atžvilgiu vykdo vykdomąją bylą Nr. 0010/14/01963 dėl įkeisto turto, priklausančio skolininkui I. K., pardavimo iš varžytynių išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus naudai. 2014-04-25 antstolio Aleksandro Selezniovo kontoroje gautas raštas dėl išieškotojo teisių perėmimo, kuriame nurodyta, kad vadovaujantis 2014-04-01 Verslo perleidimo sutartimi, sudaryta tarp Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus ir Nordea Bank AB Lietuvos skyriaus, pradinis kreditorius perleido, o naujasis kreditorius nuosavybės teise įgijo ir priėmė verslą, taip pat įgijo visą turtą, reikalavimo teises ir įsipareigojimus.

3Byla nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, dalyvaujantiems byloje asmenims apie posėdį nepranešta (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 593 straipsnio 3 dalis, 596 straipsnis).

4Prašymas tenkintinas (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalis).

5Iš bylos medžiagos nustatyta, kad antstolis Aleksandras Selezniovas vykdo 2013-12-09 Vilniaus miesto 2 notarų biuro išduotą vykdomąjį įrašą Nr. 1-7183 vykdomojoje byloje Nr. 0010/14/01963 dėl įkeisto turto, priklausančio skolininkui I. K., pardavimo iš varžytinių išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus naudai. 2014-04-01 Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius ir Nordea Bank AB Lietuvos skyrius sudarė Verslo perleidimo sutartį, pagal kurią Nordea Bank AB Lietuvos skyrius įgijo reikalavimo teisę į skolininko I. K. skolą.

6Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalį pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, o jeigu vykdymas atliekamas ne teismo išduoto vykdomojo dokumento pagrindu, vykdymo veiksmų atlikimo vietos apylinkės teismas, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.101 straipsnio 2 dalis numato, kad reikalavimo įgijėjui kartu su pagrindine perleista prievole pereina ir prievolės įvykdymui užtikrinti nustatytos teisės. Teismui įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatyta, kad Verslo perleidimo sutarties pagrindu, Nordea Bank AB Lietuvos skyriui perėjo reikalavimo teisė į skolininko I. K. skolą bei prievolės įvykdymui užtikrinti nustatytos teisės. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, pareiškėjo prašymas tenkintinas, vykdomojoje byloje Nr. 0010/14/01963 dėl įkeisto turto, priklausančio skolininkui I. K., pardavimo iš varžytinių išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus naudai, išieškotojas Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius pakeistinas išieškotoju Nordea Bank AB Lietuvos skyriumi dėl įkeisto turto, priklausančio skolininkui I. K., pardavimo iš varžytynių.

7Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui Nordea Bank AB Lietuvos skyriui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi išieškotojui Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 2 dalis).

8Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalimi, 290, 291, straipsniais, teismas

Nutarė

9prašymą patenkinti.

10Pakeisti išieškotoją Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrių, įmonės kodas 112025592, išieškotoju Nordea Bank AB Lietuvos skyriumi, įmonės kodas 303252632, vykdomojoje byloje Nr. 0010/14/01963 dėl įkeisto turto, priklausančio skolininkui I. K., pardavimo iš varžytinių išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus naudai.

11Nutarčiai įsiteisėjus, grąžinti antstoliui Aleksandrui Selezniovui vykdomąją bylą Nr. 0010/14/01963.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai