Byla 2-1101-723/2013
Dėl 2013-02-20 pareiškimo atsisakymo

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas Vilmantas Ambrulevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs Pareiškėjo Bankrutavusios UAB ,,Bendorių statyba“ pareiškimą dėl 2013-02-20 pareiškimo atsisakymo,

Nustatė

2Pareiškėjas Bankrutavusi UAB ,,Bendorių statyba“, atstovaujama Bankroto administratoriaus UAB ,,Draugo petys“, kreipėsi į teismą su pareiškimu suinteresuotam asmeniui VĮ ,,Registrų centras“ Vilniaus filialui dėl valdymo fakto patvirtinimo, nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo ir nekilnojamojo turto įregistravimo Nekilnojamojo turto registre (b.l. 1-8).

3Teisme gautas pareiškėjo pareiškimas dėl 2013 m. vasario 20 d. pareiškimo atsisakymo civilinėje byloje Nr. 2-1101-723/2013. Nurodė, kad pareiškėjo bankroto administratorius po pareiškimo pateikimo teismui kreipėsi į VĮ ,,Registrų centras“ Vilniaus filialą dėl nuosavybės teisės įregistravimo į 2013 m. vasario 20 d. pareiškime nurodytas inžinerinių tinklų atšakas, nurodydamas, kad inžinerinių tinklų atšakos yra neatsiejama pagrindinių tinklų, esančių adresu ( - ), dalis. VĮ ,,Registrų centras“ konstatavo, kad inžinerinių tinklų atšakos, dėl kurių buvo pateiktas pareiškimas, yra II grupės nesudėtingi statiniai, kuriems, remiantis teisės aktais, taikoma supaprastinta registravimo tvarka. Atsižvelgiant į tai, VĮ ,,Registrų centras“ įregistravo BUAB ,,Bendorių statyba“ nuosavybės teises į inžinerinių tinklų atšakas. Kadangi nuosavybės teisės į inžinerines tinklų atšakas yra teisiškai įregistruotos, taip išsprendžiant 2013-02-20 pareiškime išdėstytus prašymus, nebeliko pagrindo toliau nagrinėti civilinę bylą. Patvirtino, kad yra žinomos pareiškimo atsisakymo pasekmės.

4Prašymas tenkintinas.

5Pagal LR CPK 140 str. 1 d. bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Tokį pareiškimą teismas išsprendžia rašytinio proceso tvarka.

6Kaip minėta, pareiškėjas pateikė teismui pareiškimą, kuriuo atsisako nuo 2013-02-22 pareiškimo. Pareiškėjo pareiškimo atsisakymas neprieštarauja įstatymui, nepažeidžia niekieno teisių bei teisėtų interesų, pareiškėjui yra žinomos pareiškimo atsisakymo ir bylos nutraukimo teisinės pasekmės, numatytos LR CPK 294 str., todėl yra pagrindas pareiškimo atsisakymą priimti ir bylą nutraukti (LR CPK 140 str. 1 d., 293 str. 4 p.).

7Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis LR CPK 140 str. 1 d., 293 str. 4 p., 290 – 291 str., teismas

Nutarė

8Pareiškėjo Bankrutavusios UAB ,,Bendorių statyba“ (į.k. ( - )), atstovaujamo Bankroto administratoriaus UAB ,,Draugo petys“ (į.k. ( - )), pareiškimo atsisakymą priimti.

9Civilinę bylą Nr. 2-1101-723/2013 pagal pareiškėjo Bankrutavusios UAB ,,Bendorių statyba“ (į.k. ( - )) pareiškimą suinteresuotam asmeniui VĮ ,,Registrų centras“ Vilniaus filialui dėl valdymo fakto patvirtinimo, nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo ir nekilnojamojo turto įregistravimo Nekilnojamojo turto registre nutraukti.

10Nutartis per 7 d. nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai