Byla II-184-1082/2018
Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Institucija) 2018-07-23 nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) priėmimo klausimą

1Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, spręsdama V. N. (toliau – Pareiškėjas) skundo dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Institucija) 2018-07-23 nutarimo Nr. ( - ) priėmimo klausimą,

Nustatė

2Pareiškėjas Institucijos 2018-07-23 nutarimu buvo nubaustas už Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 525 str. 2 d. numatyto nusižengimo padarymą.

32018-08-14 Panevėžio apylinkės teisme gautas Pareiškėjo skundas dėl 2018-07-23 Institucijos nutarimo panaikinimo ir administracinio nusižengimo bylos nutraukimo jo atžvilgiu.

4Skundas nepriimtinas ir persiųstinas Institucijai.

5Sutinkamai su ANK 622 str. 2 d. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją. Taigi būtent Institucijai tenka įpareigojimas gautą skundą su byla persiųsti atitinkamam apylinkės teismui bei jai suteikta galimybė ANK 625 str. numatyta tvarka visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą. Taigi nagrinėjamu atveju Pareiškėjo skundas paduotas nesilaikant įstatyme numatytos skundo padavimo tvarkos.

6Remiantis aukščiau išdėstytomis nuostatomis bei siekiant, kad Institucijai būtų suteikta galimybė spręsti dėl ANK 625 str. taikymo bei įvykdyti jai skirtą ANK 622 str. 2 d. įtvirtintą įpareigojimą, Pareiškėjo skundą atsisakytina priimti ir jis siųstinas Institucijai.

7Teismas, vadovaudamasis ANK 622, 626 straipsniais,

Nutarė

8V. N. skundą atsisakyti priimti ir persiųsti šį skundą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybai.

9Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Proceso dalyviai